| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o prietena si suntem impreuna de 2 saptamani. Am fost impreuna la malul unui si cu cel mai bun prieten prietena lui inca un cuplu si inca un baiat, doar prieteni. Si cum ne sarutam pe acolo faceam caterinca, prietena mea necunoscandu-l pe unchiul ei a trecut pe acolo si a vazut-o. SI i-a spus mamei ei. A trimis-o la tara pana incepe scoala din cauza ca suntem impreuna ia fiind cu 3 ani mai mica ca mine, ea 14 eu 17. Faza e ca i-am cerut paroal de facebook si multi ii cer combinatia si prietenii vorbesc urat cu ea, si tot ii spun ca prietenele ei profita de ea dar urat de tot, ii cheltuie banii, ii mananca mancarea din casa (dulciuri si alte bunatati) si o injura si ea tot se impaca cu ele. Nu o inteleg... nu ma asculta eu fiind mai mare incerc sa ii dau pic de educatie, ea sta cu mama ei si mare parte din zi e plecata. Si nu prea are cine sa aiba grija de ea. Nu stiu ce sa ii mai zic, face si glume proaste ca cica ne despartim imi tot spune ca ma plcitisesc pana vine ea acasa si de astea... Help!

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Implica-te personal in treaba asta. Prinde-i prietenele in flagrant cand fac misto de ea etc. si spune-le in fata ce crezi despre comportamentul lor (fetele apreciaza asta)
Ea probabil este genul de fata care nu are incredere in ea si de asta pur si simplu nu vrea sa renunte la prietenele ei pentru ca considera ca va ramane fara nimeni daca pleci tu. Spune-i ca ti la ea si nu o sa o lasi balta indiferent de situatie!
Vorbeste si cu mama ei si spune-i ca nu ai de gand sa o ranesti. Va fi totul bine daca ai grija ce cuvinte sa alegi.
Bafta!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lol, incerci sa ii dai educatie controlandu i contul de facebook?

| sokey a răspuns (pentru suntserios):

Sa vad ce face ea, nu s-a intamplat toata faza in contul de facebook. Daca nu esti atent nu mai raspunde.

| Doub a răspuns:

". nu ma asculta eu fiind mai mare incerc sa ii dau pic de educatie"- Păi e iubita sau copilul tău?

| sokey a răspuns (pentru Doub):

Amandoua. Educatie ma refer cum sa-si controleze ea viata, cum sa nu-i pese de multe chestii si de astea. Mama ei nu sta cu ea fiind la munca si tatal ei nu e in oras fiind divortati parintii. Si poate o consider ca pe copilul meu, vreau sa am o fata frumoasa si culta langa mine.