| hater177 a întrebat:

Heii, ce sa fac daca sunt urat si toata lumea ma uraste, nu am nici un prieten crying stau toata ziua in casa si nimeni nu ma baga in seama, am impresia ca toata lumea rade de mine. Simt ca morrr. crying

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, cred că primul pas ar fi să-ți schimbi numele de user - "hater" mă inhibă și pe mine...

| Freya1 a răspuns:

Cauti probleme unde nu sunt.
De ce trebuie sa fi popular peste limita, sa ai sute de prieteni falsi, sau sa fi placut doar pentru aspectul tau fizic?
Ai incercat macar pentru o secunda sa te accepti? Ai incercat sa iti cauti prieteni ce sa iti semene? Ai incercat sa nu mai faci o drama din banalitati?
Asteapt si ai sa vezi cand o sa apara adevaratele probleme starea de c.cat pe care o sa o ai.

| SkyPilot a răspuns:

E vorba de atitudinea ta. What goes around comes around. Esti "hater". Ia incearca "itsabeautifulworld"!

| Donsavas a răspuns:

Problema la tine nu e urâțenia ci lipsa increderii in propria persoana. Esti in depresie acum, de aia nu poti iesi din casa. Cam asta se intampla cand nu ai incredere in tine, te imbolnavesti. Ai putea merge la un psihiatru pentru început. Cu tratament, nu te vei mai simti atât de rau.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Daca nu te baga nimeni in seama, tot ce poti face este sa bagi tu in seama pe altii. Daca tot nu merge, gaseate-ti un hoby sa-ti ocupi timpul si asta este. Si eu ma consider urat dar chiar nu ma intereseaza ca nu prea ma baga lumea in seama, nici eu nu-i bag pe ei. Daca iti ocupi timpul cu ceva si realizezi ca ai "lucruri mai bune de facut", nu cred ca o sa te mai intereseze prea mult atentia altora.

Răspuns utilizator avertizat
| justme2226 a răspuns:

Păi mai ieși și tu pe afară, mai socializează cu lumea. Și ce contează dacă ești urât sau nu. Probabil că tu te consideri urât. Există persoane care te-ar accepta așa cum ești. Ideea este că trebuie să le găsești!

| Skyfest a răspuns:

Pentru ca nu socializezi, poate esti grasa, poate esti mintal limitata, cine stie? Viitorul ti-l faci tu singura.