| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU! Deci îmi place de un băiat din clasa mea și el m-a blocat pe Whatsapp (știu de ce, dar prefer sa nu spun laughing ) și am pus-o pe o colegă să îl roage să mă deblocheze (că eu nu am curajul) și a spus că nu vrea, dar el dă multe semne că mă place. Sunt confuză. Dacă mă place, de ce nu mă deblochează? Întrebarea la care vreau să aflu răspunsul este: mă place sau nu?

Răspuns Câştigător
| gabriel2004o a răspuns:

Pai e posibil sa aiba remușcări
De exemplu și eu am făcut asta...dar nu prea am avut de ales si i-am dat block și când treceam prin liceu pe lângă ea ma simțeam ușor prost...
Oricum, multe nu prea poți face :///
Ce o fost o fost

Răspuns Apreciat de Editori
| Anonimul8091231 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim daca te place sau nu. Nu stim ce fel de persoana este el. Doar tu poti sti raspuns la aceasta intrebare. Daca te place da semne de genu: Iti face complimente, se poarta foarte frumos cu tine, te apara, sta aproape tot timpul doar cu tine. Daca tu simti acelasi lucru, spune-i, dar nu prea direct, ca sa nu inrautatesti situatia. E posibil sa nu vrea sa aiba de a face cu tine si tu sa iti inchipui multe lucruri. Incearca sa comunici cu el, nu sa-i spui ce simti, ci sa te apropii incet.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dă o fuga repede la baba omida sa ti ghiceasca in cafeluțălaughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"el dă multe semne că mă place"

Ce fel de semne?

Pentru că, la cât ești de îndrăgostită, s-ar putea să le interpretezi greșit. Și să îți imaginezi doar ce vrei.

| Ana2920 a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai se uita la mine in ochii mei cand ma vede (ceea ce e putin cam suspicios), stiu ca vorbea cu un alt coleg (cel mai bun prieten al colegului de care imi place) si se uita la mine si zambea. Cam astea happy dar cred ca nu ma place

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ana2920):

Cate inchipuiri copilaresti. Pai eu, daca un prieten imi spune ceva care ma face sa zambesc, dar instinctul ma determina sa ma uit in alta parte, respectiv la tine, inseamna ca ti-am zambit?

| Ana2920 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Dar el cand vorbea cu acel coleg nu zambea, ci cand a început sa se uite la mine a inceput să zâmbească

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ana2920):

Inchipuiri!

| Mirel4412 a răspuns:

Raspunsul este:

| Ana2920 a răspuns:

Nici macar nu sti cum arat!