| anonim_4396 a întrebat:

vin si eu cu o intrebare care ma framanta de ceva vreme si va rog sa imi dati raspunsuri serioasebig grin. E un baiat la alta clasa de care imi place in sensul ca e dragut, am auzit multe despre el si despre caracterul sau si pare sa fie genul de tip pe care il caut. Stiu ca sunt doar vorbe, dar uitati unde vine problema. Nu fac parte din anturajul lui, nu am vorbit pana acum. Sunt genul "baiatul sa vina la fata" dar stiu ca asta e o mentalitate gresita. Credeti ca daca i-as adauga id-ul de mess si i-as spune ca as vrea s ail cunosc mai bine el m-ar respinge? As vrea sa evit un refuz. Voi cum ati proceda in locul meu? Funda pentru orice raspuns! Multumesc anticipathappybig grin!

Răspuns Câştigător
| Madut21 a răspuns:

Refuzul nu ai cum sa-l eviti doar daca nu-l intrebi. Pentru inceput merge si mess-ul big grin si daca accepta nu stiu. va cunoasteti mai bine va vedeti thinking nu ma pricep asa bine la sfaturi in domeniul asta big grin

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu inca nu am auzit pana acum ca un baiat a respectat o fata care i-a sarit in brate.

| Alexaaxc a răspuns (pentru neutrino):

De asta merg si eu pe chestia "baiatul sa vina la fata", dar nu prea am cum sa ajung sa fiu parte a anturajului sau. nu tin neaparat sa fiu cu el, doar sa il cunosc.

| neutrino a răspuns (pentru Alexaaxc):

Nu degeaba se spune ca o fata trebuie sa fie si frumoasa, si desteapta dar si putin sireata.

| Alexaaxc a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, se pare ca sistemul cu "funda" nu se mai aplica deci imi pare rau, nu staim asta cand am postat intrebarea.

| smileygirl99 a răspuns:

Complicat! am trecut si eu odata prin asta si dupa aceea am renuntat. de ce? avea prietena. acum poate poti face si tu o scena cum ar fi sa dai peste el dn greseala sau chestii de genul asta. eu te sfatuiesc sa nu ii dai id-ul tau pana nu ajungi sa-l cunosti mai bine.happy

| Adri14 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el online dar si face to face, adica sa te imprietenesti cu el si in realitate, iar dupa ca v-ati imprietenit, daca iti da anumite semne ca te-ar placea ai putea sa "actionezi " sau sa-l astepti pe el s-o faca... Sincer eu asa am facut cu fostul meu prieten si se pare ca a mers! big grin