| larymik012345678910111213 a întrebat:

Heyy. Am o problema:I iubitul meu pune stapanire pe viata mea.Imi intezice sa dau like la baieti, sa ies in oras cu fetele si sa am baieti pe facebook.Insa eu nu i-am interzis nimic.Cu toate ca el face lucrurile care mi le interzice mie, eu nu i-am cerut sa renunte la nimic.Mam atasat enorm de el deoarece suntem de 1 an impreuna si nu as vrea sa-l pierd.Eu sunt in stare sa renunt la tot pentru el so el este in stare sa renunte la mine pentru orice.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| tombraiderunderworld a răspuns:

Inseamna ca nu are incredere in tinewinking. Am trait si eu asa si nu stiu cum am rezistat un an cu el. Desparte-te de el cat de repede poti pentru ca oricat i-ai explica ca trebuie sa aiba incredere in tine devine din ce in ce mai gelos si pana la urma n-o sa te lase sa mai iesi din casa fara elwinking. Daca ii un bun ascultator incearca sa vorbesti cu el daca nu pricepe pune capat relatieiwinking puup >:d< ai grija de tine ce faci :*

| larymik012345678910111213 explică (pentru tombraiderunderworld):

Sincer m-ai ajutat enorm.O sa iti ascult sfatul.Asa mi se pare cel mai corect.Multumesc mult! Puuuppp

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el, daca de pe acum iti interzice anumite chestii, imagineaza-ti cate o sa-ti interzica pe viitor, nu-i bine deloc ce ti se intampla

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Vorbește cu el, dacă nu este de acord, te desparți de el este foarte gelos.Fi cât mai sinceră și spune-i-o frumos, ca în filme când încearcă să fie cineva sincer și îi spune până la rmă.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Yadda a răspuns:

Eu sunt baiat si asta este o dovada de gelozie. Gelozie=iubire.dar acum este prea multa gelozie sad nu e bine ca face asta, deci incearca sa vorbesti cu el, explica-i cum sta treaba cu relatiile, cu increderea care le intareste, iar daca nu intelege, inseamna ca nu te iubeste, sta cu tine doar in interese proprii, sau pentru ca te vrea doar pentru el.dar asta nu are treaba cu Iubirea straight face. daca nu vrei sa te desparti de el[ceea ce ar fi indicat daca nu intelege dupa ce ii spui cum sta treaba cu increderea], lasa-l o perioada[gen:3-4 zile] mai lejer, adica: mai usor cu telefoanele, asteapta sa te caute el, vorbiti mai putin, cauta mereu sa il tii departe ..si iti garantez ca o sa se schimbe, adica o sa isi dea seama ca te pierde cu geloziile luiwinking
sper ca te-am ajutat