| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Mai se gasesc in ziua de azi fete mai cuminti?
Ca vreau sa imi fac si eu o iubita,si din ce vad majoritatea fetelor sunt foarte fițoase,umbla de la un baiat la altul etc., iar fetele cuminti au cam inceput sa dispara!
Unde sa gasesc si eu o fata cuminte?
Multumesc!

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt gramezi de fete cuminti, dar nu le cauti tu unde sunt ele, ca alea din cluburi, puburi, discoteci sau online sunt fitoasele

Fele cuminti nu merg in discoteci, cluburi, puburi sau undeva unde sa consume alcool si sa se distreze, nici macar online nu se arata.

| dullcat a răspuns:

E clar ca ai anumite tipare pe care le tot urmaresti, altfel ai fi stiut ca exista si fete,, cuminti'', ce-o mai insemna si asta. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru dullcat):

Sa faca baie imbracate.

| Freya1 a răspuns:

Mai sunt, dar trebuie doar sa le descoperi treptat.Nu mereu ce auzi din stânga și în dreapta e pe bune, uneori oamenii mai și infloresc povesti despre anumite persoane.
Plus ca dacă o sa umbli doar după acele fitoase cu unghii de un metru, gene de un km si fundul pe afara, nu te aștepta să fie premianta la școală și ce-a mai fidela femeie.

| LoveSleep a răspuns:

Sunt o multime de fete cuminti, dar sunt urate, nu-ti plac alea.

| johnnny123 a răspuns:

De trei ani tot întrebi cum îți găsești și tu o iubită. Nu ai mai făcut niciun progres între timp?

| gabicoo a răspuns:

La grădiniță!

| Hyperion7 a răspuns:

Fetele de care zici tu (că umblă cu băieți multi șamd) au fost cuminți și ele cândva, însă au dat de persoane care le-au stricatwinking
Cum băieții devin misogini și frustrați, așa și femeile devin misandre și frustrate big grin
"că vreau sa-mi fac o iubita"
Vânează și găsești! Nimic nu cade din cerwinking

| StoicAnalysis a răspuns:

Le incerci pe rand, pana dai de una pe placul tau. Daca ar fi fost atat de usor incat sa ghicim din priviri, fata cuminte, nu crezi ca problema asta nu ar fi prea mult bagata in discutie?

| iulia0514 a răspuns:

Ce înțelegi tu prin "fata cuminte "? Presupun ca vrei una care sa nu fi ieșit din casa niciodată!

| anonim3248 a răspuns:

Sunt destule, numai că tu dacă nu le găsești înseamnă că nu ești ce vor ele

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Caută una care să te vrea.

| Miruna333 a răspuns:

Cu mentalitatea asta nu o sa gasesti. Tu te-ai nascut sa vrei relatie? N-ai experimentat si tu, nu te-ai distrat? Normal ca-s perioade de distractie si perioade cand simti ca vrei o singura persoana, sa ai o relatie, in viata tuturor happy
Termenul de,, cuminte'' suna a comunism tare. Tu esti,, cuminte'' sa vrei una,, cuminte''?

| Gnomzy a răspuns:

Salut,

Să știi că există, dar depinde ce înțelegi prin fete cuminți, e subiectiv. Depinde de interese, de cercul tău de activitate, depinde și de tine chiar foarte mult. Cel mai bine este să nu forțezi o relație doar de dragul de a avea una, ci să lași totul să vină de la sine.

Take care!

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Pai. ia stai putin frateloo! Prin,, cuminti,, tu intelegi ca ea o sa trebuiasca sa-ti gateasca, sa-ti spele rufele si chilotii - pardon de cuvant! -- etc, etc. asa cum te-a obisnuit mamikuta ta? De ce sa NU umble si la alti baieti? Ele nu au voie sa,, vada,, dotarea la mai multi si sa aleaga? Hai ca esti comic. Dar, tu cauta. Poate pana la 50 de ani o sa gasesti! >P

| MarYaNM a răspuns:

Nu exista.
Sau poti lua in calcul doua varianta:
- iei pe una de la tara, din fundul dealului care nu a vazut un bec aprins
- (GLUMA) fetele cuminti sunt inca ovule. Ia-ti un ovul.

| pisicuuuta a răspuns:

Buna,
se gasesc, intr-adevar, dar tu daca stai sa cauti iubire, niciodata nu o sa ajungi sa gasesti iubire sincera si adevarata. Iubirea adevarata vine singura, lasa usile deschise, dar nu le tine deschise! Multa putere! :')