| Hehehahah a întrebat:

Salut. Este o rușine să nu ai prieteni multi? Eu sunt intr-a 9-a la liceu și văd că unii colegi râd de alții că nu au prieteni multi etc.
Personal nici eu nu am decât un prieten apropiat și cel mai bun. Chiar mă întreb de ce...Nu mă consider o persoana nașpa, chiar așa urâtă sau plictisitoare. Ba chiar mă înțeleg cu toată lumea, ii fac pe toți să râdă când vorbim, știu diverse chestii sau subiecte de discuție... Dar eu cred că băieții și fetele nu se prea uita la pasiuni sau lucruri care chiar contează. Am impresia că toți sunt doar pe interes și bani. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, este cel mai bine sa nu ai prieteni multi, fiindca multi inseamna prieteni fake, fara pic de valoare.
Mai bine ai 1 sau 2 prieteni, dar adevarati!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Foarte bine ai zis, eu am trei prieteni adevarati si atat, si sincer nici n-as avea timp de mai multi.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prieteni adevarati si apropiati sunt putini.
"Prieteni" pe internet pot fi cu sutele sau chiar cu miile, dar majoritatea nici nu le cunosti sau va intalniti foarte rar.
Cei care se considera "prieteni de gashca" sunt doar cei care se aduna in jurul unei persoane, care se da "mare", iar ceilalti stau langa sa-l imite.

| ania a răspuns:

Inseamna va esti o prrsoana mai introverta, nu e nimic neintegula cu asta.

| sabin89 a răspuns (pentru ania):

"...mai introverta," - poate ai vrut să zici introvertită.

| Violleta2022 a răspuns:

Rusine este sa furi, sa vorbesti urat, sa te comporti golaneste, nu sa ai 1-2 prieteni. Chiar este indicat sa ai 1prieten adevarat decat 100 de amici falsi.

| Mosotti a răspuns:

De ce sa fie rusine sa nu ai prieteni multi? Nu e rusine si daca n-ai nici unul, nu e problema, viata ta nu trebuie sa depinde de altii.

De ce sa te intrebi de ce ai doar un prieten? E bine ca e bun, eu am trei foarte buni si imi ajunge. Nici nu e nevoie sa ai 15 si falsi.
Majoritatea au prieteni de suprafata si atat, nu e okey.

| Celcestietot a răspuns:

Nu te intreba de ce, ca tu ai ales sa fii asa, iar daca ai ales asta, inseamna ca esti multumit cu decizia ta. Nu ar trebui sa te intereseze de ce simt altii, doar simte-te bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Este o rușine să ai prieteni mulți iar atunci când dai de necaz, să ajungi să fi singurul tău prieten!

Nu contează cantitatea, contează CALITATEA!

O persoană Inteligentă va avea întotdeauna puțini PRIETENI și... multe cunoștințe!

| NunuNini a răspuns:

Daca sunt multi, nu sunt prieteni. Prietenii adevarati, 1-2, maxim 3.

Răspuns utilizator avertizat
| BoboBobo6717 a răspuns:

Mai bine unul adevărat decât 10 falși