| anonim_4396 a întrebat:

Povestesc pe scurt. Este vreo problema, boala sau fobie? De vreo 5 luni de zile, nu pot dormi singur, trebuie sa doarma cineva cu mine, imi este urat, frica, imi aud bataile inimii (am fost la cardiolog de vreo 4 ori si au spus ca nu am nimic am facut si analize, ma temeam de tensiune). De azi am decis sa dorm singur, oare voi reusi? Nu stiu ce am, de ce am aceasta problema, pana acum dormeam singur. Dormeam in camera parintilor, unde avem doua paturi. M-am decis sa revin in camera mea, sa dorm singur, dar parca iar am acele senzatii, stari de batai ale inimii, teama de a nu pati ceva.

O seara buna!

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da,solutia este sa vorbesti cu psihologul.

| Dismally a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu un psiholog, vei scapa de frica pana la urma.

| Oana92 a răspuns:

E anxietate. Mergi la terapie, o sa iti fie mai bine dupa happy

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Ma gândesc si eu ca despre asta ar putea sa fie vorba... oricum maine ii voi spune psihologului meu, pana acum nu am zis.

| antoniaidk a răspuns:

Acopera-te cu plapuma de tot laughing)

| anonim_4396 explică (pentru antoniaidk):

Daca erai tu in locul meu, nu cred ca aveai chef de glume... nu iti doresc!

| antoniaidk a răspuns (pentru anonim_4396):

Sserios! probabil ai cv probleme cu inima..sau nu stiu... incearca sa-ti fortez puterile.

| Blindeye a răspuns:

Sunt o groaza de explicații. Trebuie sa îți amintești ce lucru din trecut te-a speriat. Chiar dacă tu ai crezut ca au scăpat, frica a rămas în subconștient și se activează când ești singur, fără ca tu sa îți dai seama. Filme de groaza, glume proaste...tu trebuie sa te gândești

| anonim_4396 explică (pentru Blindeye):

Teama e ca imi aud bataile inimii seara inainte de a ma culca si asta ma speria. Sper sa fie bine seara asta când adorm, sper ca am scapat de aceasta problema. Abia astept... am ceva emotii

| Turcu_Alessio_1999 a răspuns:

Te ai uitat la Krampus, sau la vreun alt film horror
?