| Xenoverse a întrebat:

Sunt o persoana cu dizabilitati din Hunedoara si lucrez la un centru crestin numit "Betleem", dar eu sunt platit cu 3 lei pe ora si am un coleg cu care ma cunosc de la scoala.

Eu nemultumit ca sunt platit cu doar 3 lei, i-am spus prietenului pe net ca nu mai vreau sa lucrez la centru pentru banii astia.

Dar prietenul meu m-a spus la liderul meu de la centru ca vreau sa plec de la centru, nu ma asteptam din partea prietenului sa imi faca una ca asta si eu sunt suparat pe el ca m-a spus.

El mai merita sa fie prietenul meu dupa ce m-a parat, ce pareri aveti?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este un prieten acesta!
Pe de alta parte ai mai spus de aceasta problema intr-o alta varianta si anume ca esti nemultumit de acesti 3 lei/ora, dar primesti si masa si eventual cazare pe langa acesti bani deci numai sunt doar 3 lei/ora.
Nu stiu ce munca faceti voi acolo, dar la privat este greu sa te angajezi ca persoana cu dizabilitati (am spus greu, nu imposibil!) si acolo vei fi exploatat pentru ceva mai multi banuti per ora...deci daca aici nu e nu stiu ce munca grea eu zic sa mai astepti.

| brokxy a răspuns:

Da e logic ca nu vrea sa pleci laughing e gelos ca tu vrei sa pleci si el nu poate din nu stiu ce motive. Totusi 3 lei pe ora e foarte putin,

| Anca32 a răspuns:

1.Greseala ta a fost ca nu te ai dus sa ți spui nemulțumirea celui care trebuia. Cat despre prietenul tău asta nu e prieten

| Dynu_Georgyana_Ellena_Andreea_1996 a răspuns:

Eu una sunt de parere ca iti vrea binele. Poate s-a gandit ca iti este mai bine acolo si, de ce nu, poate ii era frica sa nu se îndepărteze de tine.Cea mai buna solutie este să il intrebi de ce a facut asta. Dupa, tu alegi daca mai vorbesti cu el sau nu.