| benybiro112 a întrebat:

Salut TPU! Dau funda promit!
Recent am inceput sa vorbesc cu o fată si mie imi place de ea. Dar ea scrie mai sec si mai rar de fel, sau pur si simplu vorbeste cu mine din plictiseala doar. Nu e copilă sa zic (e clara situatia) dar uneori dupa mai multe mesaje, imi da seen instant si nu prea imi place asta si nu cred ca-i place nimanui. Am tot incercat sa discut cu ea chestiile astea fara sa fiu posesiv sau ceva, dar ea o zis ca nu suntem inca intr-o relatie ca sa se comporte nu stiu cum sau cum doresc. Eu cum sunt atent la detalii, am vazut ca fata mai da follow si la alti baieti, iar asta ma face sa cred ca nu este atata de atrasa de mine. Nu ne-am vazut inca, dar am sanse sa ies cu ea. Dar pur si simplu m-am saturat sa fiu tratat asa, sa imi scrie doar cand se plictiseste oarecum. M-am suparat o data, de doua ori si a vazut asta si mi-a scris ea "ce mai faci?" sau "cum esti"? dar astea nu inteleg ce pot fi. Doar amăgiri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu stie cum sa vorbeasca, nu toate fetele sunt indraznete asa cum nici baietii nu sunt indrazneti! Eu zic sa ii mai dai ceva time si incearca sa vorbesti cu ea fata in fata

| benybiro112 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu ma lasa sa-ti dau funda?

| benybiro112 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, i-am scris astazi si pare că nu prea stie chiar daca are 20 de ani. Deci m-ai ajutat, multumesc din suflet! o sa incerc sa vorbesc frumos mereu si poate va fi mai bine

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cate sute de persoane sut pe lista ei de cunostinte?
Tu esti doar unul dintre ei.
Faptulca iti place o fata, nu inseamna ca sentimentul este reciproc, mai ales in relatiile la distanta (prin internet).

Te sfatuiesc sa-ti cauti o fata cu care sa comunici personal!
Astfel, sentimentele se pot transmite (si intelege) in mod natural, ceea ce este indispensabil intr-o relatie in cuplu.

| Lioana a răspuns:

Trebuie sa te adaptezi la stilul fetei daca o placi. Daca nu poti, cauta alta fata care se comporta asa cum vrei tu.
Iti recomand sa nu te mai superi pentru seen. Da-i si tu seen.

| Miruna333 a răspuns:

Nu e interesata, simplu

| Xox0 a răspuns:

Scoate-o la o intalnire si daca energia e aceeasi, ai raspunsul...

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Ma vere, tu trebuie sa intelegi, daca dureaza mai mult de o perioada de timp gen 2-3 saptamani si inca stai la laiala de asta inseamna pur si simplu ca esti in friendzone, adica esti fraieru care e acolo ca esti refuzat fara sa-ti dai seama, esti acolo ca te-ai bagat singur de fapt, trebuia sa ii zici direct soro te plac hai la o plimbare prin parc sa ne cunoastem sau la un date. Daca tu stai si vb cu ea prin mesaje realizezi ca in acelasi timp mai vorbesc 20 cu ea prin mesaje nu? Fiti ma baieti si voi mai degajati cand vorbiti cu fetele,In sensu aia cand vorbeste cu tine e ceva gen.aaa *** mi-a scris asta,adica fiti si voi mai aroganti dracu ca de aia se cred si femeile superioare ca voi stati ca niste mielusei si va milogiti asa in mesaje,daca tu o iei cu usurelul i-o baga altul. Femeia nu alege pe ala timid,pe ala care asteapta,ala nehotarat care nu stie cum sa duca discutia. Femeia vrea unu care sa o domine ca asa suntem noi concepute animalele,si aici ma refer la toate speciile de pe planeta asta,masculul domina,masclul incepe conversatia,masculul incepe tot,de la el pleaca.Tu cand vorbesti cu ea te gandesti la ea ca la o printesa, iar tu te gandesti automat in subconstientu tau ca esti un sclavete care sta la coada. daca gandesti asa nu o sa combini nimic niciodata, trebuie sa te gandesti din cealalta perspectiva, ca esti TU si restul, in sensul ca schimba rolurile gandeste-te in subconstientu tau ca tu esti suleyman si ca fata asta e doar una din harem si sa vezi atunci ca ai alta incredere in tine. Pune-i si tu niste intrebari care sa o intrige, daca tu o iei cu cmf sau cu cum esti ce dracu sa faci? Ia-o si tu cu niste intrebari mai interesante.Gen las-o 2-3 ore nu scrie nimic : si baga la un momentadt o intrebare de genu : Daca ai de ales inainte sa mori un film sau un serial anume ce ai alege si de ce? Ea o sa-ti raspunda si tu baiat destept duci conversatia mai incolo o iei cu despre ce e serialu/filmu sau care ti-e personaju preferat,ea o sa inceapa sa-ti spuna toate amanuntele posibile, iar mai incolo o sa te intrebe si ea, si dupa o lunga conversatie poti sa treci la urmatoru nivel gen : daca amandurora ne plac filmele/seriale de tipu asta(DACA VA PLAC, DACA NU VA PLAC, gasesti altceva) ce ai spune daca maine am vedea un serial/film impreuna siasa mai departe, daca nu vreau ii dai next si cauti alta frate. Daca tu stai si o lalai cu buna ce faci sau cum mai esti...deja altul a intrebat-o ceva interesant.

| GucciMarcheaza a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Alecsandru cont la misto, ti-ai dat doctoratu pe acest mesaj sau ai scris din suferinta? lake

| ZokoZEW a răspuns:

Este important să comunici deschis cu ea și să îți exprimi sentimentele. Întreab-o sincer cum se simte în cadrul relației voastre și spune-i cum te simți tu.