| UserName250000 a întrebat:

mama mea casuna pe mine fara motiv. Azi la ora 4 dupa amiaza a daramat din greseala ceva si a dat vina pe mine, de ce oare? Nu stiu ce are cu mine ca da mereu vina pe mine.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate ca are o perioada mai agitata sau ceva probleme mai bine o intrebi daca are vreo problema

| danay72 a răspuns:

Vorbește sincer și deschis cu ea când e bine dispusă. Dar nu o acuza de nimic și vorbește cu blândețe și respect profund. Un raspuns blând îndepărtează furia.

| UserName250000 explică (pentru danay72):

Nici macar nu functioneaza un raspund bland. De exemplu e suparata pe mine, ii raspund bland si ori vorbeste peste mine, ori tipa si mai tare la mine

| danay72 a răspuns (pentru UserName250000):

Gândește-te ce ar însemna dacă si tu ai tipa.Esti de apreciat că răspunzi cu bunătate. Aceasta arată ca o respecți.

| CatalinDNK a răspuns:

Asa mai fac părinții. Am pățit și eu dar o sa te obișnuiești, nu ai ce sa faci. Eventual încearcă sa vorbesti cu ea. Bafta