| Spiderul a întrebat:

sunt un băiat de 21 de ani și stau în Brașov de o lună, și întrebarea ar fi unde aș putea cunoaște o fată? Întreb lucrul acesta pentru că unde lucrez eu toate fetele tinere sunt măritate, și de aceea întreb lucrul ăsta, vreau seriozitate, nu vreau să aud în cluburi, că nu sunt tipul ăla de bărbat nesimțit, sunt doar un băiat cumsecade și cu bun simț care dorește să cunoască o fată, atâta tot.

15 răspunsuri:
| cristinel375 a răspuns:

Pai e foarte simplu, Facebook-ul e plin de fete din Brasov si nu numai. Bine, poate e prea devreme acum, nu te grabi sa gasesti o fata, chestia asta se face in timp.Acum vine vara, eu zic sa iesi cu un prieten, 2, 3 sau eu stiu care acei baieti au prietene cu care ies si poate te bagi in seama cu vreo fata sau daca nu,iesiti singuri si puteti pur si simplu sa va bagati in seama in parc cu fete,nu este o rusine, daca vezi ca fata iti raspunde de la primele intrebari inseamna ca vrea sa purtati discutii si tot asa.
Sau, spre exemplu o colega de la munca de la tine iti spune sa iesiti la un suc asa ca intre prieteni sau ii zici tu asta si poate mai aduce o prietena cu ea sau doua si atunci te poti "baga" pe una dintre ele. Exista fel si fel de metode, numai sa nu fii timid, sa fii cat mai natural si sa fii tu. Fetele vor aprecia, fii un baiat simplu.

| Mircea049202 a răspuns:

Salut! Și eu sunt acum in Timișoara de vreo 3 saptamâni cu niște treburi, și sunt cam in aceeași situație ca tine. Dupa părerea mea. Pe Facebook, sau ieșind cu un cerc de prieteni. E într-adevăr cam greu atâta timp cat nu ești familiarizat cu locul, și nu cunoști multe persoane, dupa mine. Te salut, Noroc!

| Kingsley a răspuns:

Fetele alea mai au si surori, verisoare, prietene si alte mii de rude.

| anonimg a răspuns:

Cand eram adolescent, cei mai in varsta ca mine imi spuneau ca fetele sunt ca masinile -adica trebuie sa ai grija de ele si sa le intretii ca daca nu, te lasa cand ti-e lumea mai draga. :-?
Gandindu-ma la cele de mai sus, a venit o completare: trebuie mai intai sa stii sa le conduci. 8->
Ce vreau sa spun cu aceasta, este ca trebuie sa existe un scop, si apoi se face planul pentru acel scop. Deci care este scopul unei relatii cu o fata? Daca nu este casatoria, atunci scopul nu este unul bun; dorinta nu este buna. Iar daca scopul este casatoria, atunci trebuie sa fii pregatit pentru lucrul acesta din toate punctele de vedere.
Sunt multi care ajung la casatorie, dar copii acestora sufera din pricina caraterului defectuos al parintilor. Scolile sunt intesate de copii care sufera din pricina unei relatii defectuoase cu parintii lor. Multi copii se intorc acasa de la scoala cu inima stransa. Sunt multi care striga: "NU MAI SUPORT MAMA!" sau pe tata sau pe amandoi.
Tu cauti seriozitate: iata dar cat de serioasa trebuie sa fie relatia dintre un baiat si o fata. Se ivesc probleme? Nu te ingrijora nevasta! Cu Dumnezeu trecem o "mare" de probleme. Cand apar probleme majoritatea parintilor cauta sa dea bir cu fugitii. Ei darama tot ce au construit pana atunci: o casa pe nisip; adica nimic.

Nu te grabi in privinta relatiei cu o fata. Casatoria sub varsta de 25 de ani nu este recomandata; pentru ca tinerii nu sunt suficient de maturizati ca sa faca fata problemelor familiale care ii depasesc.
In timpul acesta iti poti dezvolta caracterul cultivandu-te, si gasind placere in a citi carti pe domeniul de care esti interesat. te vei putea cunoaste pe tine insuti dar si pe oameni. Vei putea cunoaste ce atrage pe o fata la un baiat (nu vorbesc de lucrurile materiale sau financiare).
Cunostinta -in orice domeniu ar fi aceasta- iti da putere, curaj si usurinta in comunicare: iata dar 3 lucruri de care sunt atrase fetele. Si sunt inca mult mai multe. Avem voie sa fim mai slabi la vreun punct?
Iti recomand https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent Vei cunoaste multe lucruri si nu-ti va parea rau ca ai dat banii pe carte. O fata mai este atrasa si de un baiat care citeste. /:)

| xerxes1 a răspuns:

" băiat cumsecade și cu bun simț care dorește să cunoască o fată"

Incearca la biserica sau poate iti suna ea la usa sa-ti dea Turnul de veghe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la Mc Donald's pe Republicii laughing nu glumesc! Ai de unde alege acolo. Baftă happy

| Spiderul explică (pentru Mircea049202):

Mersi la fel

| Spiderul explică:

Nici urât nici frumos, nici bogat mic sărac, nici înalt nici pitic happy

| Mircea049202 a răspuns (pentru xerxes1):

Mai bine aș încerca la Biserica decât ca unii dependenți de Facebook care profilu' arată una si ei de fapt in realitate sunt niște panarame.;*

| Spiderul explică (pentru Mircea049202):

Și ție la fel

| denyzo a răspuns:

Du-te La Biserica. Roaga-te la Dumnezeu sa-ti dea o fata asa cum iti doresti tu. Cu cat vei merge mai des, cu atat mai bine. happy
Succes! :*

| Spiderul explică:

Din ce am zis am 21 de ani și acum stau în Brașov

| RAY a răspuns:

Fetele detecteaza usor baieti disperati sa stii asta, ce esti asa disperat?

| Spiderul explică (pentru RAY):

Chestia e că nu sunt deloc disperat

| Spiderul explică:

Eu sunt din Brașov și am 21 de ani, 60 de kg și 1.75