| Ahalaus a întrebat:

Vorbesc de ctaeva zile cu o fata si am inceput sa o plac, dar dupa parerea mea nu ar fi ok sa-i spun asa devreme... Cam ce ar fi de facut? (eu vreau sa-i spun ca o plac, dar ea probabil va considera ca e prea devreme, sau nu stiu, am nevoie de ajutor). dau funda.

11 răspunsuri:
| Holladragilor a răspuns:

Îți recomand să îi zici direct doar daca știi sigur că e o legătură intre voi. Daca nu, continua să vorbești cu ea, eventual scoate-o in oraș și vezi cum se comporta, discutați teme mai personale, etc și ai grija sa nu intri in friendzone. Totul ține de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Pai spune-i odata, nu mai amana, ca vine altul si ti-o ia!

| Ahalaus explică (pentru Violleta2022):

Da, dar dupa parerea mea o voi baga in confunditate, adică, vorbesc cu ea de 3 zile, vorbesc foarte frumos cu ea, si ea la fel, mi-a scris deja de 2 ori ca i am făcut ziua mai frumoasă, dar tot, o sa ma simt ciudat parca, si ea la fel.

| Ahalaus explică (pentru Holladragilor):

Este o legătură destul de buna, dar nu prea sunt sigur pe mine ca e momentul

| Ahalaus explică (pentru Violleta2022):

Annastassia, follow me pe insta sa vorbim mai multe cuz i need help : unknow.v3, am o poza neagră și doar un follow e cont făcut la secundă

| Holladragilor a răspuns (pentru Ahalaus):

Atunci așteaptă până te simți tu pregătit, nu am cum sa te ajut mai mult

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iesi cu ea.
Lasa declaratiile, sunt pentru ratati. Arata-i prin gesturi ce simti, si da cartile pe fata abia cand (sau daca) o vezi si pe ea indragostita de tine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ahalaus):

Nu am Instagram, ca-i doar pentru paranoici, care sufera de lipsa de incredere in ei si au nevoie sa posteze tone de poze, ca sa il admire lumea. Patetic!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ahalaus):

Ti-ai facut cont aici, pune mana si scrie aici, nu ne cheama in alta parte sa te admiram!
Si pune manuta sa scrii in limba romana, ca te faci de rusine cu engleza de balta, pe care o folosesti.

| Ahalaus explică (pentru Violleta2022):

Daca am scris ceva in engleza gresit am scris intentionat, fac meditatii de 5 ani, crede ma, am terminat si materia de liceu, asa ca te rog frumos

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ahalaus):

Este chiar jenant, sa afirmi ca faci meditatii, dar continui sa scrii gresit, mutiland engleza, asta denota ca: ori profesorul cu care faci meditatii este un incompetent, ori tu esti foarte slab.
Cand nu stapanesti o limba bine, scrie macar in cea pe care o cunosoti bine.
Daca ti-am atras atentia, este pentru ca am vazut cat de rau ai scris in engleza si incerc sa te ajut, sa nu te mai faci de ras cu asa ceva.
Foloseste limba romana, fiindca TPU este un forum scris in limba romana.