| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, sunt un baiat cu dizabilitati si lucrez la un centru crestin ca voluntar si eu sunt platit doar cu 3 lei pe ora si asta nu imi convine, iar eu i-am spus la lider "pana nu ma platesti mai bine nu mai vin sa va ajut la centru" si el a spus vedem noi ce facem, acelasi raspuns am primit si acum o luna. Crede-ti ca se mai tine de cuvant boul ala de lider astept raspunsuri.

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pai nu ai zis ca faci voluntariat? Nu era obligatoriu sa te plateasca.
Nu e nici un angajator cu care poti sa negociezi!

| miolina a răspuns:

3 lei/1 ora, 3x8=24 lei/zi, 24x20[zile lucratoare] = 480 lei/1 luna. Mareste orele de lucru. Sau cauta-ti alt job pentru situatia ta la calculator. Mai intai intrebi cu cat te-ar putea plati? Spui si tu oferta ta : de. ex. 5-7 lei / 1 ora sa nu-l enervezi. Sau ultima oferta : 5.50 - 6 lei. Te mai gandesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se va ține de cuvânt și te va exploata în continuare. Care-i boul la faza asta?

| ShamelessQboy a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta de vreo 7 ori!

| Edmonds2342 a răspuns:

Din moment ce lucrezi ca voluntar, teoretic nu ar trebui sa primesti vreun ban. Asta inseamna voluntariat.

| weloveit a răspuns:

Pai din moment ce lucrezi ca volundar, ce pretentii ai sa fii platit? Am lucrat la voluntariat ani de zile si nu am fost platita deloc. Du te mai bine si cauta ti un job full time si daca nu iti permite timpul ia ti un job part time, din cate stiu in magazinele mari pentru 4 h primesti 8 mil, pentru 6 10, si pentru 8 h 12 sau mai mult.

| M4j0rZ3r0 a răspuns:

Scuza-ma dar nu ai spus ca lucrezi ca voluntar? E bine ca te plateste si cu 3 lei

| Xenoverse a răspuns (pentru M4j0rZ3r0):

Da dar uni sunt platiti mai mult de 3 lei pe ora.

| M4j0rZ3r0 a răspuns (pentru Xenoverse):

Atunci nu e "voluntariat"