| Catelush111 a întrebat:

Salutari.Sunt un baiat de 12 ani,sunt un iubitor de animale!(Mai mult cateii imi plac).Imi doresc foarte mult un catelus in apartament,vreau unu de rasa Toy Terrier sau Pincer pitic, insa mama din pacate nu isi chiar doreste unul...Intrebare mea este:In ce mod sa o rog ca sa imi cumpere?! Oare sa Cumpar eu odata si sa-l aduc acasa ca o surpriza?=)
Astept cu nerabdare propunerea voastra!

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Asta venind de la o persoana care o numeste pe mama unui copil proasta ca nu vrea sa ii ia un catel?
Si nu, jignirea mamei lui/ei nu este cea mai buna abordare. Pentru ca la asta m-am referit anterior.

10 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Mama ta e o proastă sau doar proastă.
Ori urăşte animalele ori e proastă.
Îmi cer scuze pentru sinceritatea de care dau dovadă, dar aşa e.
Îi spui că eşti cuminte, că înveţi sau că o ajuţi. Te faci şi tu băiat sau fată cuminte.
Dacă îţi cumpără câinele să îi ai grijă.
Pe curând!

| Vix999 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Diana, nu cred ca asta e cea mai buna abordarewinking

Catelush111, nu ai ce sa faci decat sa mai insisti. Explica-i ca nu se face mare si nu e greu de intretinut. Promite-i ca vei avea numai tu grija de el.
Asta cu adusul acasa e cu doua taisuri...depinde si ce fel de persoana este mama ta. Eu am vazut cazuri cand au dat cateii afara pur si simplu.
Eu cand eram mica si am vrut catel le-am bazait in cap zilnic timp de cateva luni bune. Pana cand au cedat psihic si mi-au luat unul laughing)
Dar de ce e impotriva? E posibil sa fie alergica la caini..sau sa aiba o fobie de caini. Incearca sa aflii de ce se opune atata ca sa stii cum sa abordezi problema.

| PedoBarbie a răspuns (pentru Vix999):

E cea mai bună abordare. Dacă mai bate aşa pe mine la cap nici nu ţi-aş lua căţeluşul.

| Catelush111 explică (pentru Vix999):

Pai mama zice ca nu voi avea grija...ca nu stiu ce acolo...Mi-a zis ca daca voi avea anul asta pe semestrul anual doar 9 si 10 mi-l cumpara de 31 mai cum primesc tabela.Sunt Cl.6-a Si cred ca voi avea eu vreun 8 insa m-am gindit sa gasessc un tabel pe net ca sa mi-l fac singur cu 9 si 10.Ma ajuati sa gasesc o tabela?

| Vix999 a răspuns (pentru Catelush111):

Ce tabela?

| Catelush111 explică (pentru Vix999):

Tabela de note! la scoala

| Vix999 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Asta venind de la o persoana care o numeste pe mama unui copil proasta ca nu vrea sa ii ia un catel?
Si nu, jignirea mamei lui/ei nu este cea mai buna abordare. Pentru ca la asta m-am referit anterior.

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Salut! Stiu in ce situatie de simti, si eu am aceasta problema.Inca lucrez la ea laughing. Insa orice mama isi doreste sa aduca un zambet pe fata copilului lor si si-ar dori nespus de mult sa le ia la copii tot ce vor! In unele cazuri parintii sunt neintelegatori, in unele cazuri nu se poate, in unele cazuri este un dezavantaj deoarece nu le place parintilor etc.Conteaza mult si cum inveti si cat dem ult ii iubesti si respecti...insa roaga-te mult de ea si va ramane cu gura cascata cand va vedea cat de mult incerci tu sa ai un animalut care sa iti tina companie! Daca nu, incearca sa iei un caine care ii este si ei drag de el! Pana la urma toti cainii au ceva special! Mie parintii imi spun ca o sa imi ia un caine daca devin mai responsabil rolling eyes...e cam dificil pentru mine big grin dar ca sa am un caine incerc din rasputeri! Deci depune mari eforturi pentru un catelus adorabil! Succes!
Funda?

| Catelush111 explică (pentru PяĬɔhĬηĐεℓ):

Ma scuzi, am 20 min. de cind sunt pe aceste site.Ce inseamna ''Funda''.In privinta temei principale...depun foarte mult efort pentru a imi ideplini dorinta!

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns (pentru Catelush111):

Funda adica locul intai(premiu)Acum imi dai Fundita?

| Krisally a răspuns:

Nu stiu daca e o idee buna sa ii aduci direct catelusul acum, mai bine mai bati apropouri, o faci sa inteleaga cat de mult ti-ai dori si sa-i promiti ca il scoti tu afara, ca banuiesc ca si asta e o problema. Si eu am avut problema asta cand aveam 13 ani si mama spunea ca sigur ea va fi cea care se va ocupa de catel, ca e o cheltuiala si o grija in plus. Eu si sora mea am asigurat-o ca nu va fi asa ( chiar daca a fost ), ea tot respingea ideea, iar intr-o zi am primit cadou un catel si l-am adus acasa. A "strambat un pic din nas" dar l-a acceptat si a fost bine. A iubit-o pe catelusa la fel ca pe noi. Bafta multa!
http://www.crestemimpreuna.ro/