| AlinaAlexandra567 a întrebat:

Soțul meu ma batut noi avem un baiat de 8 ani mia dat o palmă de faţă cu el si băiatul a zis dupa ce a plecat soțul meu afara in curte "mami eu ştiu că tati te bate"ce pot face îl iubesc pe soțul meu va rog ajutaţi -mă

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Jignirile sunt foarte grave cand apar, violenta fizica de neacceptat fara discutii, copilul spune mereu ce vede, ce poti sa faci, cu prima ocazie sa pleci, nu ai nimic de pierdut lasa-l sa se bata singur cu peretii daca atat il duce mintea incat sa loveasca ce se presupune a fi cea mai importanta persoana din viata lui.

| AlinaAlexandra567 explică (pentru MarianWLF):

Dar am cu el un baiat de 8 ani chiar nu stiu ce să fac

| MarianWLF a răspuns (pentru AlinaAlexandra567):

Baiatul va intelege cand va creste faptele tatalui lui, si ai mei s-au despartit cand eram mic, am crescut dupa am inteles cum a stat situatia, daca divortezi nu inseamna ca nu isi mai poate vedea tatal dar tine cont ca dupa prima palma data vine si a 10 a, probabil deja stii din pacate, nu cauta ca scuza faptul ca aveti multi ani de casnicie, nu inseamna nimic cand incepe sa se comporte ca un animal, exista barbati care ar aprecia o femeie si nu au parte de ea, sa nu iti faci griji ca ramai singura, fi tare pentru baiatul tau, nu il lasa sa creasca vazand violenta si simtind frica in propria casa.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca accepti sa fii batuta este doar vina ta!
Exista comunicare, exista medic legist, exista divort, nu sa stai sa fii batuta cand animalul are chef sa te calce in picioare, ca totul inepe cu o palma si daca nu faci nimic, va ajunge sa dea cu pumnii si apoi s ate calce in picioare.
Asta numesti tu casnicie fericita?
Asta vrei sa vada copil tau la voi in casa?
Unde este dragostea aia de care vorbesti?

| AlinaAlexandra567 explică (pentru Violleta2022):

Am un copil cu el care are nevoie si de tată de asta am accept dar acum nu stiu ce să fac

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaAlexandra567):

Copilul sufera mai mult cand vede ca te bate, fiindca este speriat si infricosat ca ti s epoate intampla mult mai rau, poate chiar lui, de aceea ar trebui sa renunti la bataus, ca sa poti sa scapi copilul de trauma asta, fiindca nu va creste nromal si nici sanatos.

| AlinaAlexandra567 explică (pentru Violleta2022):

A zis ca daca divortez imi va lua copilul de asta nu am divortat nu vreau sa raman fara copil îl iubesc e copilul meu

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaAlexandra567):

Stai linistita ca nu poate lua copilul, asta este vesnica prostie pe care o cred femeile batute, dar nici un judecator din lume nu va da copilul unui om violent.

| haileewatson a răspuns:

Il iubesti, iar el te uraste. Misto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ajungi să-ți bati soția aia nu este iubire o palmă este ajuns să-ți spună Adevărul ca nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat. Când iubești cu Adevărat da cu Adevărat nu ridic măna si nici nu bați acea inima. El nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat de asta își bate joc de tine de asta ai te bate tu iubire Adevărată cu Adevărat nu înseamnă bătaia asta nu este sa iubești cu Adevărat este maltratat bătaie de joc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-l că o să-și bata joc de tine muult mai grav de atâta și o să-ți distrugă de tot sănătatea si viața nu te iubește cu Adevărat da cu Adevărat lasă definitiv își bate de tine nu ești decât un nimic pentru el și te folosește si te bat jocorește si te si bate. Proastă rău mai ești prosta rău mai ești deschide ochii odată nu mai dormi pe tine atâta și lasă-l de tot.

| AlinaAlexandra567 explică (pentru anonim_4396):

Am un baiat de 8 ani cu el nu vreau să creasca fara tată

| ioana748 a răspuns:

Cineva trebuie sa fie înțelept.
Soțul dumneavoastră este o persoană coleric, a dacă și dumneavoastră sunteti, trecerea de la violenta verbala la cea fizica este inevitabila.
Asa ca trebuie sa va mențineți calmul în momentele tensionate. Oricum nu este o discuție constructiva cea în care urla amândoi.
Trebuie sa nu reacționați, mai curând sa acționați.
Copilul trebuie sa vadă o mama matura, echilibrata, toleranta, iubitoare, înțeleaptă care știe sa evite un conflict.
Soțul dumneavoastră încet, încet își va schimba și dansul atitudinea conform exemplului personal pe care I l veți da.
Nu este ușor, dar va fi bine pentru familia dumneavoastră.
Nu sunteți în competiție, mai curând în completare.
Încercați sa va cereți scuze în numele amândurora de la cel mic.
Și asigurați l ca atunci când tați e nervos dumneavoastră nu veți amplifica starea lui din contra.
Apoi rugăciunea la Dumnezeu face minuni.
Maica Domnului sa va aibă în paza.

| suntserios a răspuns (pentru ioana748):

Mi se pare mie sau cumva încerci să dai vina pe ea că l a provocat?

| Miruna333 a răspuns:

Te iubesti daca te injoseste si loveste? Poftim?
Iubirea fata de partener este conditionata. Cum sa il iubesti daca esti sacul lui de box? Saracul copil este martor si traieste tot ce se intampla in casa cu voi, stii cu cate traume se va confrunta pe viitor pentru ca, mama lui nu s-a gandit la el, insa nici la ea? La prima jignire la revedere, nic nu pomenim la abuz fizic, cum sa nu stii ce ai facut cand te confrunti cu asa ceva? Daca ai fi avut o fata si ar fi fost in situatia ta, ce sfat i-ai fi dat? Reflecteaza putin asupra acestui lucru happy

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Despartiti-va dracu rolling on the floor am crescut intr-o familie in care nu erau batai, dar erau certuri si am crescut cu ceva traume din cauza asta, nu cred ca vrei ca fit-o sa creasca cu traume.Fit-o in viitor o sa aiba nevoie de voi ca sa vorbeasca de diferite chestii mai importante decat credeti voi iar daca voi sunteti niste tampiti care toata ziua va bateti si va certati copilul ala o sa se inchida in el ca o sa vada ca nimeni nu-i da atentie.Presupun ca tu esti genu ala care stai toata ziua si te plangi iar sotul tau e un idiot care sta singur la masa dupa ce pleci tu nu? Copilul ala cu cine sa stea de vorba? Cu tacso care e un idiot sau cu ma-sa care sta toata ziua sa se planga de tacso? Mai bine te vede pe tine 3 zile pe tacso 3 zile dar vorbeste cu ambii si ambii il asculta decat sa stati impreuna si sa va halalaiti toata ziua.