Stefan
| Stefan a întrebat:

Sunteti casatorit, aveti casa, copii, parintii vau ajutat foarte mult. De cate ori au primit flori de la voi? Cum îi ajutati sa treca peste problemele batranetii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt casatorita, nu am casa si nici copii.
Ii cumpar mamei flori cu diferite ocazii, sau fara nici o ocazie. Ii cumpar flori pentru ca ii plac mult. Mi-am dat seama ca parintii si persoanele dragi trebuie pretuite, dar mi-am dat seama cam tarziu. Acum imi doresc sa ii fi cumparat flori si bunicii mele. Ea se multumea cu cadouri simbolice (ce-i drept, eram eleva, cam fara bani).
Parintii mei nu sunt inca chiar batrani, adica nu s-au lovit inca de problemele batranetii. Deocamdata le ascult pasurile, cred ca e cel mai bun lucru pentru ei, sa vada ca imi pasa. Bineinteles, cand va fi nevoie, ii voi ajuta cu tot ce pot.

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan explică:

Am pus aceasta întrbare pentru ca parintiimei s-au dus in cele vesnice. Dupa ce ei nu mai sunt, chiar daca ai fost atent cu ei, apare acel cuvant''puteai sa faci mai mult''.

| EUSIATIT a răspuns:

Greu de sp, nu toti gindesc la fel considera ca ei vor fi tineri toata viata de accea ii ignora pe cei ce le au dat viata uneori dar cind dau de greu vin tot acasa, Mi am dat parerea din prisma unei persoane mai in virsta eu nu am facut si nici nu fac asa cu parintii mei dar am parte de tratament,,,,, din partea copiilor mei asa sunt f dezamagita si sufar mult .asa ca nu face rau ca sa nu dai si tu de ceva asemanator

luciana
| luciana a răspuns:

Da, avem casa, copii ( gemene) casatoriti, si doar tata mai e in viata si care este in carucior si are nevoie de ingrijire, iti dai seama cum e in scaun... de fapt el imi ocupa aproape tot timpul, iar fratele meu este cu cumparaturile de obicei, iar eu cu doctorii, retetele, spalatul curatatul casei, etc. si cele ce deriva ...de aceea am fost zarita cred ca de silvio, uneori la 3 noaptea, dand raspunsurile la unele intrebari, aici pe T P U... flori nu i-am luat de multe ori, dar sa stii ca grija ce i-o port din dragoste si munca de zi cu zi la un batran de 86 de ani, in scaun cu rotile, ( uneori tavnos - alteori cu cicalelile lui de om bolnav) face mai mult decat orice buchet daruit... eu zilnic daruiesc iubire si prin grija mea si a fratelui sa nu duca lipsa de nimic ...si asta e ceva. Lucien.

| Elly4all a răspuns:

Bunahappy, nu sunt casatorita, da parintii mei ma sustin si au grija de mine mereu, eu ii dau mamei mereu flori de ziua ei de 8 martie, incerc sa o fac fericita, nu dunt chiar atat de batrani asa ca.se bucura si ei de viatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, da, da, da. flori imi dau tot ei ca au o gradina plina.problemele batranetii le trec usor ca ne au pe toti aproape si au tot sprijinul nostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Sunt casatorita si am un copil.Parintii m-au ajutat atat cat au putut. Flori nu prea primesc de la mine, dar... niciodata nu uit de ziua lor, niciodata nu merg cu mana goala la ei si de cate ori pot le dau bani! Imi ador parintii!