| Danutz_Nicusor_1994 a întrebat:

Va multimesc pentru sfat mai am o intrebare acum 3 zile ma suna prietena care v-am povestit a zis ca ii pare rau pentru ce a facut a inceput sa planga la telefon si nu i-am inchis i-am respuns dur si i-am zis sa ma lase in pace ea a tot sunat de vreo 10 12 ori nu i-am respun am 200 de mesaje de la ea ia a zis ca se va sinucide daca nu ma impac cu ea acum 2 ani a murit cea ma buna verisoara am mea intr-un accident de masina eu muncesc din greu sunt sofer de tir castig 1600 de euro ca sa ma pot intre tine si pe mine si pe parintii mei acum a alta fata care imi stie situatia si sunt cu ea de 2 luni e la mine acasa si defiecare data cand me vede trist sau in lacrimi sa mereu langa mine va multiumesc de sfat

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Deci ori o faci să plece cu vorbe dure sau dacă nu înțelege, cu forța, ori ce-ți mai rămâne de făcut este să o dai în judecată și să ceri un mandat de interdicție care să îi interzică să se mai apropie de casa ta sau de tine. Și așa îi va fi interzis de lege să mai aibă legături cu tine.

13 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Daca intrebarea ta era pe care dintre ele s-o alegi, cred ca ti-ai raspuns singur la intrebare. Daca deja ai pe cineva care e langa tine si te sustine neconditionat, nu inteleg de ce te intereseaza ce spune,, prietena,, care te tot suna.persoanele care ameninta cu suicidul, in general sunt instabile psihic si nu fac ceea ce spun.

| darrio2007 a răspuns:

Cand ai scris textul asta erai in mers, pe autostrada? Ca nu ai facut nici o oprire.
P.S. Care iti e intrebarea?

| Danutz_Nicusor_1994 explică (pentru darrio2007):

Da eram pe autostrada Pitesti Bucuresti de la serviciu am vrut sa ii fac o surpriza dar mia respuns mama ei ca e plecata de 1 decembrie anul trecut si pana pe data de 6 SF.Nicolae m-a sunat sa imi ureze la multi ani atat si dupa care a inchis ca s-a auzit o voce de copil plangand

| MeForeverAlone a răspuns:

Nu prea intelegem cu ce vrei sa te ajutam...

| Danutz_Nicusor_1994 explică (pentru MeForeverAlone):

Fosta mea gagica care am stat cu ea 4 luni jumate nu a mai sunat de la revlion in coace si am fost la ea acasa sa vb cu ea la usa a respuns mama ei si a zis ca e plecata de la 1 decembrie am sunat-o si are telefonul inchis si imi zice ca nu este alocat dupa cateva zile se apropie ziua mea de Sf Nicolae m-a sunat cu privat si m-a intrebat ce fac atat dupa care ma urat la multi ani si a inchis atat si dupa revelion m-am intalnit cu tatal ei la un restaurant la cafea in care mi-a facut cinste si m-a dat de veste proasta ca are pe al prieten si ca au un copil din flori aici am cazut mintal parca mi-a cazut ceru in cap dar ea nu mi-a zis nimic dupa 9 luni ce sa zic ca m-a sunat si mi-a zis ca a nascut si eu din senin mam bucurat am zis felicitari fata are 20 de ani si baiatu cu care are copil are 18 ani si dupa un an de zile m-a chemat la botezul ei evindent ca m-am dus dar am stat foarte putin i-am dat niste bani lui tatal ei pentru masa si copil si am plecat

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Danutz_Nicusor_1994):

Cred că în situația în care ești nimeni nu știe mai bine decât tine ce e de făcut. Prietena aceea, sau fosta iubită să zicem, a greșit, iar acum oricât de mult îi pare rău și ar vrea să repare lucrurile nu mai poate. Acum e cu altcineva, are un copil cu el țo nu se poate aștepta ca tu pur și simplu s-o ierți și s-o primești înapoi. Iar faza cu sinuciderea nu o lua în seamă. O femeie care abia a născut sau care are un copil de crescut nu se va sinucide niciodată, pentru că o va opri gândul ăsta,, Dacă eu mor, copilul meu va rămâne fără mamă".
Deci cel mai bine e să rupi legăturile cu ea. Nu mai e nimic de făcut. Viața merge mai departe, ea trebuie să înțeleagă asta iar tu trebuie să uiți totul și să te concentrezi pe femeia de lângă tine.

| Danutz_Nicusor_1994 explică (pentru MeForeverAlone):

Em am rupt legatura cu ea dar vine la mine la usa si se roaga de mine sa o iert si imi arunca vina la politie si la tribunal ca este copilu meu WTF

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Danutz_Nicusor_1994):

Spune-i să facă un test ADN. Sau fă-l tu însuți, apoi dacă se dovedește că nu-i al tău copilul vei avea cu ce s-o gonești când mai vine pe la tine. Eu zic că dacă tot a început cu avertizările ai putea să mergi la poliție și să o reclami pentru că te deranjează zilnic și polițiștii vor discuta cu ea să te lase în pace, apoi sigur nu va mai veni.

| Danutz_Nicusor_1994 explică (pentru MeForeverAlone):

Am facut de mult asta si tot nu vrea vrea sa plece de loc

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Danutz_Nicusor_1994):

Ai anunțat poliția?

| Danutz_Nicusor_1994 explică (pentru MeForeverAlone):

Da si degeaba tot nu vrea

| Danutz_Nicusor_1994 explică (pentru MeForeverAlone):

Asa am facut de la bun inceput am dato in judecata am castigat procesu cu ea si are interditia sa se mai apopie de casa mea si de masina mea si am alta problema acum daca la mine nu mai poate se duce la parintii mei si tacicamu cand o vede o ciufuleste cu tot cu copil dar am sunat la pariti ei si i-am zis sa isi ia fata de aici daca nu o va vedea la puscarie si pana la urma a venit taicasu si a loato cu japca

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Danutz_Nicusor_1994):

A lua cu japca are sensul de a viola. Se zice așa când o fată e luată cu japca de niște golani, adică o violează toți la rând. Nu cred că la asta te-ai referit acolo...
Oricum, sper să se termine lucrurile cu bine.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Danutz_Nicusor_1994):

Deci ori o faci să plece cu vorbe dure sau dacă nu înțelege, cu forța, ori ce-ți mai rămâne de făcut este să o dai în judecată și să ceri un mandat de interdicție care să îi interzică să se mai apropie de casa ta sau de tine. Și așa îi va fi interzis de lege să mai aibă legături cu tine.