| Andreeazettt123 a întrebat:

Voi cum ati proceda daca unchiul si matusa voastra v-ar oferii un job in afara tarii cu conditia sa luati carnetul pentru cat C+E iar apoi dupa 1 an in care v-ati chinuit cu obtinerea acestuia, ei sa se desparta si sa revina in tara fara a va mai ajuta cu nimic si tragand de timp dupa ce ii intrebati cand va puteti duce la jobul si apartamentul promis?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Le-aș mulțumi pentru că m-au motivat să-mi iau carnetul C+E (sporindu-mi astfel valoarea pe piața muncii), și le-aș ura să treacă cu bine prin această perioadă grea și să reușească să-și pună viețile în ordine.

Și aș înțelege că nu sunt eu centrul universului și că fiecare persoană are dreptul să-și rezolve propriile probleme înainte să mi le rezolve pe ale mele.

| Andreeazettt123 explică (pentru johnnny123):

La sfarsitul zilei cam ai dreptate. Multumesc

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Serios?!? Eu te scoteam afara imediat ce puneai intrebarea asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Viata merge inainte, indiferent de decizia de divort a unchilor tai/
Tie oricum iti prinde bine carnetul ala, ca-ti poti gasi oricand job, fiind pana la urma un mare avantaj pentru tine, ca nu te-ai chinuit pentru ei, ci 100% pentru tine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia e, doar nu puteai sa fortezi oamenii sa stea impreuna in alta tara doar ca ti au promus tie ceva acu 1 an. numa bine ca ti ai luat permis, gasesti tu de munca

| Frank51 a răspuns:

I-aș obliga cu pistolul la tâmplă, duh.

| adryang78 a răspuns:

Cum să procedezi? Oamenii au divorțat, numai grija ta n-o au acum. Când ți-au promis ajutor situația era cu totul alta.

| Miruna333 a răspuns:

As accepta situatia, n-as putea face altceva

| KovacsB a răspuns:

Se pare ca esti cam nesimtit sa le pretinzi unchilor tai apartament si job in conditiile actuale.
Apoi unui om cu inteligenta medie ii sunt necesare 8 saptamani sa dobandeasca categoria C+E
Tu esti mai special de ai avut nevoie de 1 an?

| Andreeazettt123 explică:

Foarte urat kovacs Din fericire nu ne cunoastem si nici nu vreau sa ti demonstres ceva. In orasul in care locuiesc lucrurile nu mergeau asa. Ai cautat pe google si ti-a dat,, 8 saptamani" nasol... Orele de condus le faci pe parcursul a 2 luni. Cand esti la schimbul 2 nu are cum sa stea instructorul dupa tine. Orasul si sala te faceau sa astepti aprox3 luni in total minim 5 luni de scoala numai la C. La categoria E maxim 1 luna ore de condus plus iarasi 2 luni programare. Plus ateststatele de ADR si mai alez CPI care dureaza 2 luni iar de invatat si dat examenele. Daca tu le termimi in 8 saptamani imi imaginez ce scoala ai facut tu?

| Cristina_Miruna_ a răspuns:

Ce raspunsuri inteligente ai primit? Oamenii ti-au copt-o! In locul tau le ceream banii pe care i-am cheltuit cu scoala de soferi daca ti au pus conditia asta. E randul tau sa pui conditii!

| KovacsB a răspuns (pentru Cristina_Miruna_):

Ti-ai facut cont nou ca sa-ti raspunzi singur?
Ti-a trebuit un an ca sa obtii categoria C?

| Andreeazettt123 explică (pentru KovacsB):

Tu cu cine vorbești? Ca să obtii categoria C si E îți trebuie minim un an sunt permise diferite nu am specificat ca doar C. Si ai nevoie si de atestate...iar daca lucrezi in schimburi ca mine n-ai avea sanse. Nu are relevanta cati ani, cum. Intrebarea era alta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cristina_Miruna_):

Ce raspuns de tot rasul ai putut oferii, mai bine taceai din gura!
Nu poti impune nimanui conditiile tale, ca nu-i normal si nici legal!

Nu stiu cati ansiori ai, dar te sfatuiesc sa nu mai dai raspusnuri daca nu esti capabila sa judeci inainte sa deschizi gura.
Asta-i contul tau, de copilas?
https://www.facebook.com/profile.php?id=100088237067235