| AndreiG11 a întrebat:

Am de ridicat o scrisoare de la posta, dar nu vreau ca parintii mei sa stie iar scrisoarea e trimisa pe numele lu' tata. pot sa o ridic folosind o copie dupa buletinul lui ori cu buletinul meu sau al mamei mele?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca e pe numele lui si e recomandata postasul trebuie sa i-o inmaneze personal tatalui tau. Daca e scrisoare simpla tot el trebuie sa o ridice de la posta deci este nevoie de seria de pe buletinul lui. Poti lua buletinul lui fara ca el sa stie si sa te duci la posta sa o iei, le spui ca tatal tau te-a trimis pe tine pentru ca el nu poate sa ajunga.Cu buletinul tau sau al mamei merge numai daca postarita te cunoaste bine...
Banuiesc ca e de la scoala.Stai linistit ca nu e asa grav laughing

| AndreiG11 explică (pentru Bondarel99):

E de la scoala laughing Cu copia de buletin al tatalui nu merge?

| Bondarel99 a răspuns (pentru AndreiG11):

E posibil sa mearga pentru ca pe postarita o intereseaza sa scrie in registrul ala seria de pe buletin si sa corespunda numele de pe buletin cu numele de pe scrisoare.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e scrisoare normala vine direct in cutia postala nu la posta