| barbieA a întrebat:

am si eu o intrebare. Acum 2 ani am facut un abonament la cosmote si nu l-am platit, azi a venit cineva la mine la usa si mi-a spus ca am de platit 20 de milioane, si daca platesc pana pe nu mai stiu cat luna a 8, 10 milioane o sa pot sa mai dau 5 milioane si am scapat, altfel o sa fiu data in judecata...si totusi de ce 20 de milioane cand eu am folosit abonamentul doar 2 luni? era facut pe 2 ani, intrebarea este ce se intampla daca nu platesc?

4 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Nu conteaza cat ai folosit abonamentul. Tu ai facut un contract cu cei de la Cosmote in care i-ai asigurat ca vei plati lunar acea suma de bani timp de 2 ani. Acum ei doresc doar sa isi recupereze suma.

Banuiesc ca esti minora. In cel mai rau caz i se va face unuia dintre parintii tai dosar penal si va fi nevoit sa plateasca abonamentul plus unele cheltuieli de judecata (in cazul in care se ajunge in instanta).

| barbieA explică (pentru Ionait):

Nu sunt minora am aproape 21 de anihappy abonamentu l-am facut cand aveam 18 ani impliniti. si daca se ajunge in instanta ce se intampla? ma vor pune sa platesc? atat?

| Ionait a răspuns (pentru barbieA):

Da. Pentru 20mil nu te baga la inchisoare, daca de asta ti-e frica.

| barbieA explică (pentru Ionait):

Mersi pentru raspuns.