| anitta92 a întrebat:

Buna am si eu o mica problema cu pc-ul straight face deci acum cateva zile mi-a intra o tipa pe mess-ul meu si vb in engleza si m-a pus sa apas pe cv si la urma si atunci cand i-am spus eu ce cauti pe mess-ul lu sora mea apoi a iesit si tot on era si sora mea a putut sa intre dupa straight face nu pot sa imi explic cum a intrat pe contul ei si a mai intrat si ieri pe alt cont de al meu de pe facebook. O ri am eu virusi in pc ori a intrat un haker din doua una ce pot face crying

Răspuns Câştigător
| Q89 a răspuns:

Te contrazic daca virusul nu se afla pe partitia unde e instalata Sistema el ramane oricum.
Poate ai primit un fisier pe mess in care e atasat si virusul asta, se poate face cu diferite, nu le zic numele ca sa nu se apuce lumea de hacking.
Descarca un anti-virus, care are functia sa detecteze spionii, de preferat kaspersky... Scaneaza, chiar daca persoana va incerca sa intre, daca nu va avea proxy activat ip lui va fi blocat...

2 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

De fapt din trei una...
Parola mai poate fi recuperata numai cu ajutorul butonului de recuperat parola(forgot password),completezi datele,si daca ai bafta iti recuperezi parola,daca nu... sanatate.
Virusi, nu, keyloggeri posibil.
PS:uite ce patesti daca iti faci facebook.

| elNino212 a răspuns:

Este virus. De cateva saptamani pare sa fie foarte activ. In privinta asta singurul lucru pe care il poti face este sa reinstalezi sistemul de operare(windows). Succes!

| Q89 a răspuns (pentru elNino212):

Te contrazic daca virusul nu se afla pe partitia unde e instalata Sistema el ramane oricum.
Poate ai primit un fisier pe mess in care e atasat si virusul asta, se poate face cu diferite, nu le zic numele ca sa nu se apuce lumea de hacking.
Descarca un anti-virus, care are functia sa detecteze spionii, de preferat kaspersky... Scaneaza, chiar daca persoana va incerca sa intre, daca nu va avea proxy activat ip lui va fi blocat...