| capsunica13 a întrebat:

azi e ziua bunicii mele.implineste 57 ani... vreau si eu un text de felicitare pentru o bunica iubita...repede.cele mai bune idei, FUNDOI

4 răspunsuri:
| bybyana21 a răspuns:

Eu incerc, desi nu stiu ce fire ai si cat de bine ti s-ar potviri happy.
Bunico, ai dat viata mamei/tatalui meu, cel mai important om din viata mea. Apoi m-ai crescut, mi-ai daruit iubire, si iata ca dupa 57 de ani esti fericita, o bunica fericita. Florile se ofilesc iar luna dispare odata cu ziua, si nu am cum sa ti le daruiesc, asa ca iti dau ceva ce nu se poate uita, ce se va uni mereu cu inima ta, cateva cuvinte. Iti urez o aniversare minunata!
Sanatate si o aniversare frumoasa bunicii tale!

| AudImagini a răspuns:

Ghiocel, drag ghiocel
Mic, firav si subtirel,
Scoate capul din zapada
Soarele ca sa te vada
Si ma iarta ca-ti ating
Clopotelul de argint
Si ma iarta ca te rup
Mamei/soacrei/bunicii mele sa te duc!"

"Ghioceii si brandusele au inflorit. Toate florile primaverii asteapta sa le vedem impreuna!"

"Vreau ca vantul racoros de martie sa poarte cu el gandurile mele cele mai calde, iar primavara din sufletul meu sa infloreasca intr-un suras pe a ta fata... si sa te fericeasca macar pentru o clipa!"

sper că te'am ajutat

| Criss_1962 a răspuns:

Din Oceanul Pacific A iesit un peste mic Si pe coada lui scria, TE IUBESC, Bunica mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ziua ta bunico in dar ti-am adus pensia, si crede-ma bunico ca bere vroiam sa beau pe ea!big grin