| beea29 a întrebat:

Deci am un perus mascul de 3 luni pe care l-am cumparat de aproape o luna.El s-a acomodat bine ma lasa sa-l mangai dar cand vreau sa-l iau pe mana sau pe deget fuge. Poate crede ca ii fac ceva rau...Dar va rog din suflet ajutat-ma! Cum il fac sa tea pe mana sau pedegetul meu? Funda

Răspuns Câştigător
| QiCKaaTc a răspuns:

Pai, se obisnuieste singur, intinde-i mana pe care vrea sa stea, il atragi, nu-l sperii si poate asa intelege ca nu-i vrei raul.