| Denisa252 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Eu am 13 ani, dar deja știu ce vreau sa devin când voi crește. Asistent Medical,dar am o nelămurire, ce profil va trebui să urmez? Dacă se poate vreau un răspuns exact! Mulțumesc, TPU! Dau fundița!

Răspuns Câştigător
| Nichitaaa a răspuns:

Mergi la un liceu cu profil real - stiinte ale naturii, apoi dai admitere la medicina la sectia Asistenta Medicala.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine este sa urmezi, la liceu, un profil de stiinte ale naturii si apoi sa faci o scoala postliceala de asistenti.

| Denisa252 explică (pentru Ioandelasal):

Da dar... faza e ca eu vreau sa fiu mult mai.mult decat o asistenta

| Ioandelasal a răspuns (pentru Denisa252):

Mai mult decat asistenta este medicul si pentru a ajunge medic este nevoie sa termini o facultate de medicina.

| Denisa252 explică:

Am uitat să menționez, Asistent Medical General

| Nichitaaa a răspuns (pentru Denisa252):

Mergi la un liceu cu profil real - stiinte ale naturii, apoi dai admitere la medicina la sectia Asistenta Medicala.