| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu boxele. Nu mai aud sunetul, acel beculet se aprinde dar ele nu merg. Nici in task bar nu-mi mai apare acea chestie cu volumul, am dat click si pe mute dar nu e de acolo ce sa fac?
Cel mai bun si rapid raspuns primeste funda.

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ce Windows ai?
În Control Panel la Sound (http://goo.gl/tjYqF ) ai verificat?
Ai probat cu niște căști spre exemplu?
Ai introdus bine mufele jack?
Dacă da, reinstalează driverul pentru placa de sunet.
Click pe Start> Run, scrii mmc devmgmt.msc dai enter, cauți Sound, video and game controller, dai dublu click pe el, click dreapta pe placa ta de sunet (http://goo.gl/rCnno cum este HD Audio Device în imagine)> Uninstall.
Apoi introduci CD/DVD-ul cu driverele. Dacă nu-l mai ai, descarcă Drp.su şi instalează driverul sau, scrii pe ceva denumirea plăcii de sunet şi cauţi driverul manual.

| anonim_4396 explică (pentru DDCC):

Daca intru la control panel sounds pot da click pe acolo [ ma rog ] dar daca dau la volume, audio, voice nu pot da click pe nimic pur si simplu e blocat

| DDCC a răspuns (pentru anonim_4396):

Procedează cu reinstalarea driverului prima dată și vorbim pe urmă.

| Just0meeeee a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driverul placii de sunet.