| HeeSun a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Acum ceva timp mi-am instalat un Windows nou si de atunci de fiecare data cand se intampla ceva cu curentul( raman fara curent sau este o pana brusca de curent) pierde windows-ul. L-am instalat pana acum de vreo 3 ori. Inainte nu mi se intampla asta dar de cand am schimbat versiunea Windows-ului mi se intampla mai mereu. Ati putea sa imi spuneti care este cauza?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Inseamna ca nu mai poate repara ceea ce s-a deteriorat in librariile din windows.Treci pe windows 7.

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dupa ce deschizi windows-ul ce se intampla de fapt? Despre ce windows vorbim?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| HeeSun explică (pentru neluL):

Microsoft Windows XP Professional
Nu stiu exact daca o sa explic bine. Dupa ce pornesc calculatorul imi apare un fundal negru pe care apare un scris alb. Si acolo imi scrie cauzele din care Windows-ul ar fi putut sa se stinga fortat si imi da sa aleg mai multe optiuni de pornire a programului din care Start Windows Normally, Start windows in safe mode si inca cateva. Chestia e ca pe oricare as alege-o calculatorul parca s-ar "restarta" de acolo de unde a ramas (partea alb pe negru) si imi apare din nou aceeasi chestie. Practic pierde Windows-ul.

| neluL a răspuns (pentru HeeSun):

Uite cum faci daca se mai intampla asa! Cand iti apare ecranul negru cu scris alb nu mai apasa si alege NIMIC, lasa-l asa pentru ca in dreapta jos daca te uiti atenta iti apare un cronometru care incepe de la 1 minut sau 30 de secunde si scade 30, 29, 28, 27.....cand ajunge la 1 porneste sistemul de operare automat. Acesta e timpul in care windows-ul repara ceea ce s-a stricat in momentul inchiderii lui bruste.
Repet -> il lasi asa, nu faci nimic!
Poti face o proba si acum daca scoti calculatorul din priza!

| HeeSun explică (pentru neluL):

Prima data cand mi se intampla il las sa isi termine numaratoare si sa se aprinda automat, dar mi se intampla acelasi lucru.

| neluL a răspuns (pentru HeeSun):

Cum adica se intampla acelasi lucru? Dupa ce se termina secundele, ce se intampla?

| HeeSun explică (pentru neluL):

Imi apare din nou partea alb pe negru.

| HeeSun explică (pentru neluL):

Multumesc pentru raspunsuri! Mi-au fost de mare ajutor!

| neluL a răspuns (pentru HeeSun):

Cu placere! bye, bye wave

| neluL a răspuns (pentru HeeSun):

Inseamna ca nu mai poate repara ceea ce s-a deteriorat in librariile din windows.Treci pe windows 7.

| xJuliusx a răspuns:

Alege optiunea Start Windows Normally

| eMkaFORyou a răspuns:

Cum adica nu se mai deschide pc-ul?