| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

vreau sa întreb și eu ceva despre un băiat, as vrea o părere, poate o sa spuneti ca e o intrebare stupida dar vreau sa va spun înainte ca am trecut prin viața nu a fost ușor și când e vorba de o relație chiar e ceva serios la mine și nu renunț ușor la o persoana și chiar știu sa iubesc și sa am grija și sa lupt pentru mine și persoana iubita, dar vorbesc cu un băiat și îmi pare rău ca nu pot sa explic aici tot, sunt multe de explicat dar acel băiat chiar ma place și vrea sa fie cu mine și sincer mi-a povedit asta dar odată a distribuit un video mai pervers pe pagina de Facebook a unui prieten și a scris " așa sa fie fiecare dimineața "... și ma întristat puțin, chiar vreau o părere sinceră, nu a Fost un video cine știe ce pervers, era un video cu niște băieți care se trezeau cu niște fete in costume de baie și nimic mai mult. și când am Văzut și descrierea m-am simțit aiurea. deși pe lângă acel video el tot pune postări gen " suferințe in dragoste ", ca multe l-au lasat și mie îmi spunea ca înainte sa ma cunoască pe mine credea ca nu ești nimic in fata fetelor dacă nu ai mașina tare. :/ sincer vreau o relație de dragoste, nu pentru bani si cu el chiar ma înțeleg foarte bine, doar ca el a rămas cu teama aia in trecut ca o sa ma piardă, tot îmi spune ca nu vrea sa ma piardă deși aia mi-a picat cam aiurea cu videoclipul acela, a fost postat mai de mult puțin, pe lângă asta mai are de mult o poza cu fosta prietena pe care cred ca a uitat sa o șteargă. dar nu știu cum ii pot spune de acea poza. nu cred ca ar fi momentul pentru ca nu suntem împreuna și nu vreau sa s-ar așa la gâtul lui, nu sunt genul sa îl înnebunesc ca de ce face așa și așa, dar Mna. voi ce părere aveți? Am stat prea mult și m-am gândit la astea și chiar as vrea niște sfaturi, sper sa nu ma criticati, nimeni nu este perfect. poate am avut o stare mai grea zilele astea și mi-a venit sa ma gândesc la multe lucruri care sa ma necajeasca, va mulțumesc mult și va doresc sa aveți o zi frumoasa și liniștita!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ok, deci care e intrebarea? El are o impresie proasta atit despre sexul opus, cit si lipsa de incredere in propria persoana, iar tu ai impresia ca e un print pe cal alb doar ca el nu se vede asa. Si legat de videoclipul ala... nu ai mentionat daca sinteti platonici sau nu. Ar fi o idee de aflat si ce varsta aveti. Nu de alta, dar la o anumita varsta exista riscul sa te lase pentru prima care ii face o fel4tie de pe locul din dreapta...

| Hexiled a răspuns:

Ca baiat iti pot zice ca si eu fac chestii de genu cu prietenii mei, dar cu sens de gluma, caterinca, pentru a ne amuza. Nu e ceva relevant. Poate ca o fata din videoclip esti tu, si ar vrea sa se trezeasca cu tine in brate mereu, te-ai gandit la asta?

| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 explică (pentru Hexiled):

Îți mulțumesc mult, ai dreptate, ma bucur ca ai fost sincer și mai ales ca ești băiat stii asta bine ^^ sa ai o zi frumoasa! îți mulțumesc!

| FoundYouLover a răspuns:

Buna. Mie faza cu videoclipul cu tipe nu mi se pare relevanta. Mi se pare ceva nesemnificativ. E baiat si de multe ori baietii posteaza chestii de-astea cu tipe aproape dezbracate pe Facebook ca sa se dea mari/smecheri, indiferent daca sunt intr-o relatie sau nu, fara ca asta sa insemne si altceva mai aiurea. Mie imi da mai tare de gandit faptul ca posteaza chestii cu suferinte in dragoste si ca mai are inca poza cu fosta lui prietena pe Facebook. Te-ai gandit vreo clipa ca poate desi vorbeste cu tine, n-a uitat-o pe ea inca? Poate pe tine te vede doar ca pe o amica, in schimb pe ea o place inca.

| LumiBo a răspuns:

Eu zic sa nu grabesti ca nu trebuie sa iei o decizie. Fa ce iti place: petrece timp cu el. Acel video, din punctul meu de vedere, reprezinta un ideal masculin prin care sa-si arate barbatia, dar asta nu il strica neaparat, e doar ceva ce-si doresc toti baietii. Sfatul meu este sa petreceti cat mai mult timp impreuna si sa vedeti. Daca e sa fie ceva intre voi, vei simti fara dar si poate.
Bafta

| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 explică:

Va mulțumesc mult tuturor! Aveți dreptate, nu v-am povestit tot concret și el îmi spune și de fostele ca au fost așa dar problema este ca eu acum nu ma agit dar el tot îmi spune ca nu vrea sa ma piardă și îmi arată și prin fapte, acum vrea sa se mute in orașul unde sunt eu, nu stam in același oras dar ne vedem, vrea sa se mute aici unde nu ma cunoaște doar pe mine. si e mai sensibil chiar ii este frica sa nu ma piardă, deci jur, felul in care vorbește chiar îl cred dar mi-e frica sa pun suflet chiar acum vreau sa mai aștept sa vina, eu oricum nu renunț la el dar uneori când pui suflet, se destramă tot, după comportamentul lui îmi dau seama. am mai avut relații, am suferit și mi-am dat seama unde am greșit și chiar nu vreau sa îl rănesc și eu nu am sa fac asta dar sper ca nici el, așa ca eu voi aștepta! Sper sa fie bine. de asta ma întrebam de ce mai are poza asta, dar nu știu cum îl pot întreba asta. ca eu dacă aveam o poza cu un băiat el sigur ma întreba cine este și era gelos, a spus ca nu știe de ce e așa gelos el. dar daca as avea eu poze și ar întreba mi-ar pica aiurea și după cum îl văd pe el nu l-as întreba, poza e de mult și e doar una.