| Seby98Seby a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Dupa ce am instalat windows-ul si a dat restart mi-a aparut o chestie...Verifyng Dmi Pool si asa a ramas.L-am mai chinuit putin si acum cand deschid unitatea mi se aude un "Tiuit"deranjant si imi scrie ceva legat de bios, o eroare sau ceva de genul.Ce as putea sa-i fac? Am nevoie urgent sa rezolt problema!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce scrie exact?

| Seby98Seby explică (pentru Bula):

Acum folosesc o alta unitate, conteaza atat de mult ce scrie? Pe mine ma intereseaza mai mult sa aflu de ce imi apare dmi pool verifyng si ma pune sa apas ctrl+alt+delete si da restart, si tiuitul acela suparator de ce se aude cand o pornesc...

| Bula a răspuns (pentru Seby98Seby):

Evident, conteaza.
Mesajul de eroare indica tocmai sursa problemei.
Tiuitul poate fi din mai multe cauze: semnal de alertare, defect la hard disk, la sursa, alarmare de racire etc.
Verificarea DMI este de rutina la fiecare pornire, trece rapid, aproape neobservat. Faptul ca se vede acel scris si un mesaj de eroare sunt indicii problemei.

| Seby98Seby explică (pentru Bula):

Conectez acum unitatea cu probleme si in maxim 10 min iti spun ce eroare da...

| Bula a răspuns (pentru Seby98Seby):

A trecut mai mult de o ora, peste cele 10 minute spuse de tine!

| Seby98Seby explică (pentru Bula):

Scuze de intarziere, in sat la mine s-a produs un accident si nu am avut electricitate pana acum. am incercat sa pun w7 pe unitate si a mers, cand sa pun xp.imi spune "Verifying Dmi Pool Data"...A disk road error occurred
Press Ctrl+Alt+Delete ro restart. si pot sa-i dau 20 de restart-uri ca tot asa se intampla...

| Bula a răspuns (pentru Seby98Seby):

E clar.
Nu ai sters AMBELE partitii al W7 (cea mica, ascunsa, de boot).
O poti sterge cu un program de partitionare, pornit de pe un CD bootabil.

| dfeel a răspuns:

Asta inseamna ca fisierele de boot sunt corupte.
Ce windows folosesti? Cumva XP?

| Vancia_Denis_1994 a răspuns:

Chiar nu stiu. Da nici nu ma intereseaza

| dfeel a răspuns (pentru Vancia_Denis_1994):

Pai si de ce ai postat in topicul asta?