| FreshNess27 a întrebat:

Buna ziua!
Am un PC cu internet de la Romtelecom (modem).Mi-am luat recent un laptop si as vrea sa "prind" net prin wireless de la acel modem.Problema este ca laptopul nu are aplicatia wireless.Ce pot face pentru a instala wireless-ul pe acest laptop si de a ma conecta la internet cu el.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai wireless la modem, daca nu ai la modem degeaba ai la laptop. Iti va trebui un router. Daca ai wireless la ambele, nu trebuie decat sa-ti instalezi driverele, la laptop pentru placa de retea wireless, dupa care ulterior te poti conecta. Posibil sa mai trebuiasca facute ceva setari pe la modem. Aia cauti pe net cum se face, in functie de modemul tau!

| FreshNess27 explică (pentru K0sti):

Pai asta am intrebat si eu..cum sa instalez driverele alea pentru placa de retea wireless la laptop laughing

| K0sti a răspuns (pentru FreshNess27):

Cum se instaleaza orice driver. Iti cauti driverele pentru modelul tau de laptop si le instalezi. Simplu ca la gradinita!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Wireless ul nu este o aplicatie si nu se poate instala, este o componenta hardware cu care este echipat laptop ul din fabrica. Mai ai varianta sa cumperi un adaprot de wireless prin usb

| Predator30 a răspuns:

Buna,pai daca nu ai wirelless la el nu poti sa te conectezi la wirelles, te conectezi prin cablu...