| Dragomir_Floryn_1996 a întrebat:

Sunt fumator de 5 ani nu sunt inrait fumez un pachet la 2, 3 zile, iubita mea imi tot spune sa ma las de fumat k nu.i place nici mirosul de la tzigare si as vrea sa ma las de tigar cum as putea sa ma las? thanks

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Du-te la sala si ai sa vezi ca nu o sa mai ai chef sa fumezi.
Nu o sa mai ai aer doar pentru tine dapai pentru fumul de tigara.( proprie experiența, sunt fata)
Si fa-o pentru iubita ta, cred ca e un motiv îndeajuns de bun ca sa te lași.
Asa se procedează :'
Fumezi o tigara cu pofta si spui ( ți-e însuți ) ft convins ca -Asta este ultima tigara
Si daca esti suficient de bărbat ai sa iti respecți zisele.
Acum nu te impacienta daca ai chef sa fumezi o tigara intr-o zi fumeaza-o nu dispera si ține in tine ca o sa explodezi si ai sa fumezi un pachet.
Sau daca ieși la o distracție, e okay daca bei puțin alcool si fumezi 2/3 tigari.

Si încă un sfat!
Nu iti mai cumpara țigări, cere de la alții, intr-un final o sa se plictisească de tine si nu iti vor mai da de la ei si tu vei începe sa te simti prost sa le ceri.

Si nu folosi plasture sau bomboane nicottin sau Doamne fereste ȚIGĂRI ELECTRONICE te afectează pe multă durata!
" fumează " un sticks daca nu ai ce face cu mana ( bine hai ca vorbesc prostii, bineînțeles ca ai ce face cu mana laughing )
Multă bafta!

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Te opresti brusc, dintr-o data, fara a scadea treptat numarul lor si fara a folosi substituenti(plasturi, tigari electronice) --- este cea mai "de succes" metoda confirmata chiar si de catre impatimiti. Nu va fi greu si nici stresant--- nu esti fumator inrait si ca urmare nu vei avea simptome de sevraj(precum impatimitii!)

| RAY a răspuns:

Salut,cu multa vointa si multa ambitie vei reusi doar sa vrei

| giony54 a răspuns:

Foarte usor bei cate 3 cani de ceai de busuioc pe zi si ei Smokerade 3 pe zi si scapi de tutun.Produsul poti sa -l ei de aici www.mypurnutrition.com/produse/.

Răspuns utilizator avertizat
| Viziru_Gabi_1996 a răspuns:

Nu iti trebuie nimic doar sa te decizi intr-o dimineata si sa fii convins ca vei reusi.(Proprie experienta fumator de 4 ani, 1 pachet si il incepeam si pe al doilea din care fumam 6-7).Am 4 luni de cand m-am lasat si ma simt super.