| timisoara34 a întrebat:

Ceau.aseara am cinstit putin mai mult cu vecina.si din greseala am scapat un pahar de visinata pe telefon.allwiev.azi l-am desfacu.si l-am uscat cu feonul.
touchscreen-ul mergea. dar cele 3 taste erau moarte. dupa ceva timp. nu imi mai merge touchscreen.acum la 12 ore dupa ce l-am uscat merg butoanele dar displayul este mort. nu imi mai merge touchscreen-ul. ce ma sfatuiti sa fac. daca ma duc la service sigur ma stoarce de 2 sau 3oo lei.multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Eu stiam ca trebuie desfacut si sters cu betisoare cu spirt apoi lasat desfacut sa se zvinte

2 răspunsuri:
| Petre a răspuns:

Ar fi mai bine sa-l duci in service! Si totusi nu stiu de ce e asa slabut ca am si eu un Allview M2i Chroma si a luat un sut in plin fix in display si nu are nimic.
Touch-urile sunt mai fragile!

| JLShadow a răspuns:

Incearca sa il bagi in orez... orezul absoarbe MULTA apa sau lichide