| Smile1999 a întrebat:

Cineva a venit la mine acasa si mi-a scos niste poze de pe un card dintr-un aparat foto. Cand sa il scoata mi-a inchis de jos apasand pe o sageta ..USB-ul.si acum cand vreau sa introduc cardul meu nu imi citeste nimi...nu se aprinde nici un beculet. Ma puteti ajuta?

Raspunsul care m-a ajutat cel mai mult primeste FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Şi_Atât_Andu_1994 a răspuns:

Este posibil sa fi dezinstalat Driverul USB. Poti sa verifici asa: e duci in bara de Start la My Computer, Proprietati, Hardware, Device Manager si cauti Universal Serial BUS Controllers si vezi ca ar trebui sa fie incercuit cu Rosu sau ceva de genu, si dai acolo instal sau update si isi revine.

Sau mai simplu introducti cardul in alt port USB.

Daca introduci alt card in portul USB mentionat de tine si ti-l citeste e posibil ca persoana respectiva sa iti fi frecat USB.

Dai restart daca nu la calculator, ar trebui sa isi revina.