| Liviu321 a întrebat:

Cum as putea sa recuperez banii luati de doua ori de către cei de la Bolt? Eu cursa o aveam selectată cu cardul, banii au fost luați pe cursa abia a doua zi, dar șoferul i-a spus prietenului meu (pe el îl lăsase ultimul acasă) că trebuie platit cash deoarece așa a fost selectat. Le-am trimis mesaj celor de la Bolt, răspund însă destul de greu. Ideea e că prietenul meu nici bonul nu l-a luat. Nu mi se pare deloc normal mai ales că vorbim de 110 lei, nu 10 lei. Și ca mine probabil au fost mulți păgubiți.
Sunt curios daca au fost și alții într-o situație de genul și cum s-a rezolvat?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum poti pretinde ceva, odata ce nu ai dovada?
Daca prietenul tau a considerat ca nu vrea bonul, acum nu aveti cum dovedii ca a plătit cash si nici cum cere inapoi banii.
Este o lectie pe care o invatati si pe viitor nu o mai repetati.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu ai luat bonul sau numarul masinii cu indicativul mergeai la politie si te ajutau ei.

| Liviu321 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cred că asta este o probleme având în vedere că în aplicație îmi apare numele lui+poza cu el. Iar restul le poate afla poliția direct de la ei. Ideea e că nu am bonul, nici nu știu dacă a vrut să îl ofere sau nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Liviu321):

Numai daca faci o plîngere la politie poti recupera acei bani, altfel nu

| dinaprilie a răspuns (pentru Liviu321):

Fa o reclamatie la ei la bolt. Eu in 3/3 cazuri mi—am recuperat banii pe un serviciu neprestat de exemplu.

| liliana77any a răspuns:

Te-au păcălit nu ii vei mai recupera, mai multa atentie data viitoare?
Caută să suni in Callatis center la ei.