| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot curata tacamurile din inox, care au pete de la apa?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa spalare se sterg imediat cu un prosop moale, absorbant.In acest fel apa nu ramane pe tacamuri si nu le pateaza.

| borsec a răspuns:

Sa nu le mai lasi sa se usuce singure, stergele cu prosopul.

| mioara a răspuns:

Cu bicarbonat se fraca.

| alexa a răspuns:

Inceark un detergent de vase bun si clateste. le cu apa calda foarte bine... apoi lasa. le un pic sa se scurga si dupa sterge. le cu o lavetawinking

| danut a răspuns:

Exista o solutie speciala pentru curatat inox si se gaseste la Bricostore, Orhideea.

| bobocandrei a răspuns:

Cu scrumul de la tigara... e valabil si la arginthappy. Si daca tot ai strans mult scrum, foloseste-l si la flori, arde lichenii de pamant...deci e bun si fumatul asta la cevahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tacamurile se curata cu otet si apa amestecat. mirosul de otet dispare stati linistiti.amesteci putin otet cu apa si le stergi cu o laveta uscata.cu ocazia asta vor straluci mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-le intr-o oala mai mare in care presari detergent (ariel)ceva mai mult si apoi fierbe-le; dupa clatire raman ca noi!