| anonim_4396 a întrebat:

De ce se ingalbenesc rufele cand le calci?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Fierul de calcat iti ingalbeneste rufele pentru ca nu se respecta valorile de temperatura, a produsului pe care il calci.In general pe fiecare produs, camasa, tricou etc, trebuie sa existe etichete care sa cuprinda, temperatura de spalare si temperatura de calcare, toate acestea pentru a evita degraderea produselor.

| emima a răspuns:

Poi atunci cand calci ceva nu mai tine fierul mult stay numai cu mana pe el si miscal si u nu-l tine intr-un loc

| DoomNEzeu a răspuns:

Pentru ca masina de calcat e prea incinsa si u arzi imbracamintea big grin

| autoboy a răspuns:

Inseamna ca tii fierul de calcat prea mult pe ele...