| RIk a întrebat:

Deci mi-a trimis mama niste bani din Spania, spunandu-mi ca sa ii ridic de la banca BCR, dar am fost la banca si mi sa spus ca nu sunt la ei ...imi poate spune cineva la ce banca ia pus?
Codul este TRRXXXXXXXXXXX
Dau funda happy Multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bancile au simboluri, cuprinse in codul IBAN, de 4 litere, asa ca nu i-a pus in cont, de ex. a BCR este RNCB.
Precis i-a trimis prin MoneyGram, Western Union sau alta firma de transfer rapid si codul este cel pe care trebuie sa-l stii pentru a ridica suma.
Intreba-ti mama, poate a pus alta banca.

| mixxjim a răspuns:

Tu ai cont la BCR? Daca ai cont la BCR ti i-a pus in acel cont dar dureaza in jur de 3 zile pana iti ajung banii. Daca nu ai cont nu avea cum sa ti-i puna la BCR, sa nu cumva sa-i fi pus la MoneyGram si i s-a parut ca este mai bine sa-i ridici de la un sediu BCR. TRR nu este cod de BCR.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul ăla nu este cod de BCR. Unde a pus mama ta banii noi nu avem de unde să ştim, mă mir că întrebi aşa ceva. Ia legătura cu mama ta şi spune-i să-ţi dea toate amănuntele.

| Kr5 a răspuns:

Da iti poate spune cineva la ce banca ia pus mama ta iti poate spunestraight face ce pnm veniti cu intrebari din astea aici e TPU nu citeste nimeni ganduri straight face si iti mai lasi si codurile pe aici Doamne fereste revinoti si nu mai fi asa naiv/a straight face

| introduaicinumele a răspuns (pentru Kr5):

Daca m-as fi apucat sa scriu un raspsuns fara sa-l vad pe al tau as fi spus acelasi lucru.