| Marcela46 a întrebat:

Deci vreau sa comand ceva de pe net si undeva jos scrie,,* *Am cel puțin 18 ani. Sunt de acord cu termenii serviciului. Sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale" daca apas ca sunt de acord se intampla ceva nu imi mai da comanda cand vine?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ești de acord, ei nu pot onora comanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intrebi presupun ca nu ai 18 ani. Nu se intampla nimic, dar nu este legal. Tu declari pe proprie raspundere ca ai 18 ani ca sa beneficiezi de niste servicii pe care site-ul respectiv nu le pune la dispozitia minorilor. Termenii si conditiile le-ai citit ca sa bifezi daca esti de acord?

| LexiEla a răspuns:

Nu. Trebuie sa fi de acord ca acelea sunt datele tale (numele, adresa, etc) si ca esti de acord sa platesti si de.astea cand vine comanda.