| grigor3 a întrebat:

Einstein credea in extraterestrii? dar extraterestrii referindu-ma la specia cum o stim noi, oameni verzi, nu doar niste fiinte care nu sunt pe terra

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu, nu asa stim noi extraterestrii, ca umanoizi verzi, marunti si cu antene. Aceea este o imagine caricaturala, creata pentru amuzament si utilizata apoi ca metafora. Aproape nimeni nu crede ca ar exista asa ceva.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Se referea la fiinte inteligente. "omuletii verzi" este doar o metafora.