| Jokerul12 a întrebat:

mai am 9 luni pana dau sala la categoria B, si eu sunt mai greu de cap. vreau sa stiu si eu cum ar trebui sa invat. unii copii imi spun sa fac multe chestionare ca ei asa au facut si au luat.o. nu stiu si plus de asta retin foarte greu. va rog. funda

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Te sfătuiesc să cumperi cartea aceea cu cele 1300 de chestionare AUTO şi o parcurgi de două ori, iar după poţi merge la SALĂ PREGĂTIT ŞI LINIŞTIT.

Mult succes.

| Jokerul12 explică (pentru Dariusuu):

... pai cand ajung la sfarsit, uit tot inceputul.

| Dariusuu a răspuns (pentru Jokerul12):

N-ai cum să uiti dacă faci teste şi memorezi răspunsurile.

Învăţatul e MAMA Învăţării laughing aşa că pune-te pe învăţat cum trebuie. Nu toci ci asimilează informatiile şi gândeşte-te logic aşa vei reuşi să le şi reţii.

| Jokerul12 explică (pentru Dariusuu):

Daca am cartea lu fratemiu de anul trecut, e bine daca invat dupa ea? Sau trebuie sa cumpar alta?

| Dariusuu a răspuns (pentru Jokerul12):

Atâta timp cât nu lipsesc pagini sau capitole din carte nu trebuie să cumperi alta.

Deci, pune-te pe învăţat şi păstrează-te optimist.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea intrebarilor au o logica nu e nevoie sa le inveti ca pe poezii

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Intrebarile si raspunsurile au logica. Problema e in formularea lor laughing