| Yrynella a întrebat:

In ce consta profesia de psiholog, in ce tara psihologii sunt bine platiti, si intrebati, scrieti tot ce stiti despre acest domeniu, cit mai multr informatii, cu atit mai mult sansa de a obtine funda))!

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Consiliere.
peste tot in vest sunt bine platiti
si in estul departat
la noi e varza domeniul

psihologul te impiedica sa ajungi la psihiatru.In general tace si lasa pacientul sa vorbeasca.Un psiholog bun are clienti importanti si castiga foarte bine. chiar si la noi. dar asa am avut psiholoaga scolii, care a facut dintr-o colega tacuta si mereu suparata, care vazuse cum bunicul ii omorase bunica, intr-o fata dezinvolta in 3 luni(12 sedinte), totul gratuit.

te rog
http://www.TPU.ro/......ti-varsta/