| Flaviucu a întrebat:

Intr-adevar Facebook are o limita la adaugatul de prieteni si te blocheaza daca depasesti cu 1 saptamana, doua sau chiar o luna. Experienta proprie. Nu poti adauga cati vrei la un moment dat deoarece se considera spam si mai anormal sa adaugi persoane pe care nu le cunosti. As vrea si eu sa aflu care e limita ca sa te nu blocheze? Cati prieteni pot adauga intr-o zi?

7 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Nu exista un nr. anume. Facebook blocheaza contul atunci cand calculatorul le indica faptul ca tu ai adaugat mai multi prieteni pe care s-ar putea ca nu ii cunosti considerandu-se spam. Funda! big grin

| Flaviucu explică (pentru petrica1111):

Am adaugat doar pe cei cu care aveam peste 400 de prieteni comuni, nu are cum sa ma blocheze din cauza asta.

| WR104 a răspuns:

Daca iti merge putin mintea poti adauga 1 milion pe zi fara probleme, doar daca nu iti pasa pe cine adaugi.

| Flaviucu explică (pentru WR104):

1 milion pe zi spui? Pacat ca doar 5000 de prieteni poti sa ai pe Facebook.

| WR104 a răspuns (pentru Flaviucu):

Nu neaparat, cum am mai spus, te duce mintea poti sa pe toata lumea ca prieten.

| Flaviucu explică (pentru WR104):

Hai ca mai ai putin si castigi tricoul.

| WR104 a răspuns (pentru Flaviucu):

laughing
Nu am nevoie, pot sa-mi cumpar unu daca vreau.