| sopranaCadaverica a întrebat:

La examenul de Bacalaureat am scris la mai multe cerinte cate doua raspunsuri in loc de unul, cat se cerea. Si la un exercitiu, primul raspuns dat de mine a fost gresit, al doilea corect. Se ia in considerare cel corect? La voi cum a fost?

7 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu. De obicei când scrii 2 raspunsuri se anulează, deci nu se puncteaza nici unul dintre ele. E valabil si la olimpiade sau alte examene. happy

| justanotheruser99 a răspuns:

Raspunsul, sau in cazul tau răspunsurile

| sopranaCadaverica explică (pentru justanotheruser99):

Asa ti s-a intamplat? Mi-am intrebat colegii si multi au scris cate doua pentru cate un exercitiu... Mi se pare aiurea

| justanotheruser99 a răspuns:

La evaluare națională intr-a 8-a la sub 3 la mate mi-au ieșit 2 rezultate. Nu am fost sigura care e cel corect si am trecut rezolvarile de la ambele rezultate. Când au venit rezultatele am luat 8, 20 pentru ca nu mi s-a punctat tot ce am scris pe hartie si am vrut sa depun contestatie, dar prima data i-am explicat sitatia directoarei care intamplator imi era si profa de mate. Ea mi-a spus chestiile astea cum ca nu se ia in considerare. Bullshit... I know but what can i do? sad

| sopranaCadaverica explică (pentru justanotheruser99):

Asa se intampla cand inveti in Romania. Multumesc pentru raspuns happy

| dragosbogdan001 a răspuns:

Eu stiu ca daca pui doua raspunsuri la aceeasi intrebare la un examen gen la Bacalaureat sau la Evaluarea Nationala nu se puncteaza decat primul, si al doilea se ignora. Sau ti se anuleaza toata lucrarea, daca se considera semn ca ai raspuns de doua ori.