| Anonim20000000 a întrebat:

Medicii legisti se deplaseaza si la (de exemplu) locul unei crime? Lucreaza impreuna cu politia? Ce analizeaza ei?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un medic legist lucrează în cabinet sau la morgă. Ei analizează leziunile de pe cadavru, starea organelor din care ar putea rezulta acțiunea unei substanțe toxice, fac analize chimice ale conținutului stomacului, a altor fluide din corp. Acestea nu le pot face la locul crimei.

| Catalin77945 a răspuns:

Daca are loc o crima da, dar in mare lucreaza cam pe la morga, adica am un unchi care e medic legist si nu prea face multa activitate interactiva daca am putea sa o numim