| Robi1444 a întrebat:

Oare voi ati visat vreodata ca sunteti intr-un vis si doar visati? Adica sa nu aveti temerile din viata reala. sa va dati seama ca este un vis? Si ati trecut peste temeri? Eu din toate visurile pe care le-am avut. am avut un singur vis, unde stiam ca doar visez si nimic rau nu mi se va intampla.
Ce inseamna asta?

3 răspunsuri:
| GrigoreVarlam a răspuns:

Da, se numesc vise lucide/constiente. Mi se intampla destul de des.

| Congelator a răspuns:

Poti sa "antrenezi" aceasta abilitate, noteaza-ti visele intr-un carnet dimineata dupa ce te trezesti, uita-te dupa ceasuri in vis, si la maini, ar trebui sa arate ciudat.

| Robi1444 explică (pentru Congelator):

Nu cred ca as putea sa ma controlez...