| Arad_Umbe_1989 a întrebat:

" Parintii mei " au divortat de comun acord la Tribunal,intrebarea este urmatoarea,ce trebuie sa faca ca pe contractul de casa sa fie trecuta cu numele de fata? ( Eu am acte pe casa, si ei au uzul fruct )

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la mama ta, care si-a reluat numele de fata dupa divort.
Nu trebuie schimbat numele pe contract ci doar la cartea funciara. Va merge la Serviciul/Biroul de cadatru si publicitate imobiliara, de care apartine localitatea unde este casa si va depune o cerere de scimbare a numelui, anexand si o copie a hotararii de divort.