| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Pentru scoala de sofer, sunt obligatorii cursurile? Eu as vrea sa invat acasa din carte si sa nu mai merg la cursuri, dupa ce am invatat sa ma apuc direct de orele de condus. Este posibil asa ceva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de scoala de soferi, in general nu te obliga dar trebuie sa dai un test teoretic inainte sa iesi la strada.

| SMarius a răspuns:

Depinde de scoala, unele te obliga, facand prezenta, altele nu...in orice caz, e bine sa le frecventezi, iti explica niste lucruri utile, o sa intelegi mult mai multe...si chiar daca stii ce iti preda ala, nu strica sa mai auzi o data!
Recomandarea mea este sa mergi la cursuri!

| Tabaldak a răspuns:

Da sunt obligatorii cursurile deoarece trebuie completat un formular de catre instructorul tau e bine ca inveti si acasa dar nu se poate fara cursuri! Bafta!

| penytza a răspuns:

Si eu invat pentru carnet momentan si mi-am pus aceeasi intrebare.
Nu cred ca se poate pentru ca cand platesti scoala de soferi platesti automat si intructorul care te invata.
Te sfatuiesc sa faci si cursurile deoarece sunt foarte bune si un sfat ar mai fi sa ai manualul de mecanica pentru ca din toate intrebarile una sau mai multe pot fi de mecanica si sa pici aiurea. te salut. imi poti accorda funda daca ti-am fost de folos.