Întrebare recomandată | Cavani1999 a întrebat:

Pot face un card de rate direct din magazin sau trebuie sa merg la banca neapărat?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face dar este tot cardul unei banci si trebuie sa ai relatii cu banca. A fost o perioada cand se faceau rate in magazin fara banci dar au intampinat multe probleme si magazinele n-au timp de mers in instante.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Ce-ti propune "sierra1" este vorba de un card de la un IFN (Institutie Financiara Nebancara). Sa te feresti de asa ceva! Au conditii care pot baga in faliment si oameni cu multa experienta bancara.

| sierra1 a răspuns:

La altex il faci la ei, fără alte drumuri

https://altex.ro/nevoi-personale/pag/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de la ce firmă cumperi. Și să ai la acea bancă cont deschis.

| Frank51 a răspuns:

Recomand card cu dobândă zero dacă faci vreodată. Merge la eMag.

| Enni999 a răspuns:

Daca vrei sa platesti dublu...atunci fa ti direct in magazin. Eu am card de cumparaturi de la banca si poti lua in rate cu el cu dobanda 0. Funda?