| Stoasa_Octavian_1990 a întrebat:

*precizez ca nu fumez*Am luat o țigare de la un prieten si am zis sa o trag acasă (am mai tras de multe ori). Fiind singur m-am dus pe balcon am iesit pe geam și am aprins-o.Si peste câteva secunde ma trezesc ca vecinul de sus de vreo 45 de ani zice -Te vad-.Mda am închis geamul si nu s-a intamlmat nimic, totusi au trecut 2 ore de la asta si nu știu ce să fac sa nu se trezească sa le spună părinților.Eu clar nu le spun nimic. Ajutor.
p.s. am 14 ani

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vaaaaaiii!
Va chema politia, mascatii, te baga la parnaie! tongue

Aproape toti tinerii incearca "noutatile la moda" la varsta ta: tigari, bautura, etc.
Nu e nimic rau sa ai o asemenea experienta, nu numai din auzite.

Problema devine DOAR atunci cand te obisnuiesti si faci in mod regulat!
De la acel moment, cand devii dependent, te costa si sanatatea, dar mai ales o gramada de bani!
Iar banii ai putea folosi si in alte scopuri...

| Freya1 a răspuns:

Nu le spune nimic si nu cred ca ii va spune nici el.Iar daca o va face zi ca poate i s-a parut sau ceva.Nu cred ca vecinul tau de 45 de ani e paracios ca unu de 10 11

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Freya1):

N-ai idee, astia batrani-s inamicii nr1 al pustanilor fumatori.

| Freya1 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Eu sincer nu tare am avut probleme de genu pentru ca m-am ferit mereu de vecini si cunostinte.Am 22 de ani si inca nu am spus parintilor ca fumez din respect de rusine nu stiu dar nu ma vad fumand cu mama sau tata.Eu totusi nu cred dar daca o sa ii spuna parintilor asta e trebuie sa isi asume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate glumea şi el cu tine, în caz contrar însă, vecinul are probleme la mansardă.

Răspuns utilizator avertizat
| b4stefa a răspuns:

Cred ca cel mai corect ar fi sa le spui acelasi lucru parintilor tai
cu precizarea ca ai vrut sa incerci si ca ti-ai dat seama ca nu e bine, iti ceri ceva scuze si promiti ca nu o sa te apuci de asta!

cred ca or sa aprecieze sinceritatea