| Axel22 a întrebat:

Mi-am gasit cd-ul de la laptop, azi o sa imi fie adus inapoi dar vreau si eu sa stiu cand bag cd sa imi instalez driveru de la camera web cum fac? Stiu ca dau parca next next nexthappy dar sa zicem daca chiar e asa cu nexturi atunci mi se reinstaleaza toate driverele? Imi pierd o parte din memoria pc-ului sau tot ramane la fel?

11 răspunsuri:
| emily27ro a răspuns:

Selectezi ce vrei sa instalezi,, ca sa nu iti reinstaleze toate driverele daca deja le ai instalate.

| Axel22 explică (pentru emily27ro):

Mane nu stii ce are PC meu? Deci cand bag cd-ul pentru drivere pur si simplu se aude cateva sec ca se activeaza scanneru ala (laseru cu care scaneaza) dar nu mi-l citeste ca cd-ul nu se invarte sad

Am incercat cu alt cd si ala mergea, de la ce poate fi?

Sau daca ai putea sa-mi dai un link de unde sa descarc driverul de pe net, am laptop MSI cu windows 7 ultimate modelul laptopului nu-l stiu dar poate te ajuta astea: G71-NDW1169-N56 asta scrie pe CD si mai scrie tot pe cd asta : MS-1684

Deci daca mi-ai putea da un link as fi fffff recunoscator.

| emily27ro a răspuns (pentru Axel22):

SCUZE am scris ceva dar era total aiurea pentru ca ma gandeam ca e camera portabila dar ea fiind la laptop este incorporata.

| emily27ro a răspuns (pentru Axel22):

Se poate sa fie zgariat cd si de aia sa nu il citeasca

| emily27ro a răspuns:

Pe spatele leptopului ar trebui sa aiba o eticheta cu toate datele lui printre care si modelul, intoarcel pe toate partile pana gasesti eticheta, pentru ca fara el nu poti gasi ceea ce cauti.

| Axel22 explică (pentru emily27ro):

Am gasit! Este o eticheta acolo nu stiu daca chiar e modelul dar avea pe ea litere chinezesti si mai scrie pe eticheta ''Model NO: MS-1648''

Daca am gresit modelul si ti-am zis din greseala altul atunci revin cu un alt reply

| Axel22 explică (pentru Axel22):

Dupa cum am zis revin cu reply daca gresesc modelul laughing

Pe eticheta scria de fapt : ''Model NO: MS-1684'', nu scria Model NO: MS-1648 happy

Deci am windows 7 Ultimate si laptop MSI, daca mi-ai putea da un link de unde sa descarc driverul pentru webcam ti-as fi recunoscator big grin

| emily27ro a răspuns (pentru Axel22):

Buna aici ai toti driveri originali de la msi pentru modelul tau, http://www.msi.com/product/mb/CR610.html#/?div=Driver&os=Win7 64, salveaza pagina poate mai ai nevoie pe viitor... ceva funda sau vot dupa ce rezolvi problema?

| Axel22 explică (pentru emily27ro):

Si acolo aleg optiunea unde scrie win7 64 nu?

| Axel22 explică (pentru emily27ro):

Sa-mi bag pl, la driveru pentru camera scrie N/A pe site, nu e linkul de download ca la celalalte. Alt site nu imi poti da daca gasesti?